Bandany – geneza bandany

Niezbędnymi częściami garderoby noszonymi nie tylko w zimie są bez wątpliwości dodatki tj. szale, szaliki, chustki, apaszki, bandany czy kominy.

bandana

Źródło: Stanteks
Bandany były w odległych czasach noszone przez francuskich dokerów. Rozpowszechnił je Wiktor Hugo autor „Nędzników” (dla tych którzy w zabieganiu zapomnieli autora jednej z najwybitniejszych powieści francuskiego Naturalizmu). Jedną z głównych postaci tej książki był paryski rozrabiacz Gawrosz. Stąd – pewnie przez liczne ekranizacje (od 1909 do 2012 aż 32) stały się one niezwykle popularne używane.

Gdy ciekawi Cię ten temat, obejrzyj www a z pewnością zdobędziesz więcej informacji na to interesujące zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Bandany noszą współcześnie nawet nieduże dzieci. Mamy oraz nianie ubierają swych Jasiów czy Tomeczków w dżinsowe spodnie, bluzy, a pod brodą wiążą im standardową czarną bandanę albo odważne barwne chusty często w dość krzykliwych jak na męską modę barwach. Niedawno powszechnie używane zostały również szale z naturalnych tkanin.

Interesujący artykuł? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie (www.crossjeans.pl/on/jeans/slim), którą tutaj znajdziesz, również jest coś wartościowego!

Nie ma tu znaczenia w jakim wieku jest dziecko – może jeszcze nie chodzić – a wzorem starszego brata nosi bandanę. Do dyspozycji matki, opiekunki mają dużą ilość wzorów. Mogą zakupić nie tylko bandany wielobarwne ale też z nadrukami najczęściej przedstawiającymi postacie z lubianych bajek np. „Pingwiny z Madagaskaru” albo z „Kubusia Puchatka”.

szal

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Nie tyko młodzi mężczyźni stroją się w bandany ale taż i ich troszeczkę grzeczniejsze siostrzyczki, które w ten sposób chcą się upodobnić do swych modnych mam. Porównaj bandany z bohaterami z filmów. W tym dziale dziecięcych ubrań można znaleźć pełne odwzorowanie „dorosłych” trendów, zatem są to również wzory zaczerpnięte z kultur ludowych.

Oczywiście również dorosłe osoby zakładają ten rodzaj dodatku, zazwyczaj wiosną. Wśród dorosłych identycznie jak wśród dzieci wiek ani płeć są bez znaczenia. Mężczyźnie najbardziej pasuje bandana w zestawieniu ze skórzaną kurtką, wąskich spodniach dżinsowych no i oczywiście motocyklu (najlepszy byłby Harley-Davidson konieczne w kolorze ciemnozielonym).

Można także zobaczyć bandanę w ubiorze męskim nieco mniej rockowym. Pan wybierający zabawy spokojniejsze niż przejażdżki na motorze, na świąteczny spacerek z rodzinką może sobie włożyć odpowiednią chustkę do swej ulubionej sportowej koszuli i z pewnością będzie świetnie wyglądał kiedy razem z równie elegancką rodziną przy okazji spaceru zawita do spokojnej, niedużej kawiarenki na mocne aromatyczne espresso po obiedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*