Co należy spożywać, by odżywiać się apetycznie i zdrowo?

obecnie panuje moda na prowadzenie zdrowego trybu życia. Zdrowe odżywianie, systematyczna aktywność fizyczna itp. to strategiczne wątki wielu artykułów, blogów, vlogów.

sałatka

Autor: ImpromptuKitchen
Źródło: http://www.flickr.com
Na stronach internetowych można znaleźć wiele przepisów na dietetyczne i treściwe potrawy. Chcąc ugotować zdrowy i pożywny obiad powinniśmy pamiętać o odpowiedniej ilości witamin, które powinniśmy spożyć w ciągu doby. Tą zasadą powinno kierować się, gdy poszukujemy w Internecie np. przepisów na surówki. Nasze dzienne zapotrzebowanie na różne składniki odżywcze jest ogromne, dlatego układając swój jadłospis należy wybierać takie produkty, które będą ich, maksymalnym źródłem. Idealnym przykładem może być surówka z marchewki i ananasa. Marchew to warzywo, mające duże właściwości lecznicze.

Nasz post wydał Ci się zajmujący? W takim razie zapraszamy do naszej nowej witryny. Tam oczekuje na Ciebie najnowszy wpis (https://cukier-krolewski.pl/).

Beta-karoten, który jest w niej zawarty jest silnym antyoksydantem, blokuje związki rakotwórcze, ma wpływ na układ odpornościowy, nadaje skórze odpowiedni kolor oraz dobrze działa na wzrok.

Już za chwilę nadchodzi Wielkanoc, dlatego proponujemy: tutaj przepis

warzywa

Autor: 楊 明憲 阿憲
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast świeży ananas ma w sobie błonnik, który doskonale sprawdza się przy odchudzaniu. Wspomaga trawienie i powoduje długotrwałe poczucie sytości. Poza tym zawiera kwas foliowy, który jest szczególnie istotny dla kobiet w ciąży. Surówka z marchewki i ananasa to nie tylko przepyszny dodatek do gotowanego na parze mięsa drobiowego, ale i również wielu innych dań. Takie połączenie to smaczny i pełnowartościowy posiłek, który można podać znajomym na obiad. Źródło: zobacz tutaj.

Szukając na stronach internetowych przepisów do przygotowania obiadów nie zapominajmy o weryfikowaniu składników, jakie dodamy do jedzenia. Gdy znajdujemy przepisy na surówki zwróćmy uwagę na warzywa, których użyjemy i ich właściwości odżywcze. Spożywajmy więcej tych, których składników potrzebujemy najbardziej. Pamiętajmy, że jedzenie to również frajda. Zdrowe jedzenie nie musi oznaczać dań bez wyrazu. Oprócz kierowania się ilością witamin w danych składnikach, jedzmy warzywa i owoce, które lubimy. Jeżeli za czymś nie przepadamy nie zmuszajmy się do jedzenia tego. Zdrowa żywność może być równie smaczna, a nawet smaczniejsza, niż fast-foody.