Czerwona herbata – co dobrze wiedzieć

Czerwona herbata, chociaż wieloletnio prosperująca w kraju jak również Europie od relatywnie niedawna, teraz o wiele zyskuje na popularności. Rosnąca w Yunnan, istnieje w junnańskiej tradycyjnej kuchni od tysiącleci. Jej liczne zalety prozdrowotne są w nowym tysiącleciu potwierdzone poprzez mnóstwa naukowców w licznych międzynarodowych publikacjach.

Właściwości herbaty

Autor: Eduardo Mueses

Dużo ludzi zadaje sobie pytanie: czerwona herbata – na co pomaga? Do jej najczęściej poruszanych właściwości powinno się wspomaganie wątroby – ma udokumentowane łagodne działanie odchudzające, lecz nie jest to jej jedyna zaleta. Herbata czerwona (podobnie jak zielona herbata) posiada znaczną ilość korzystnych antyoksydantów, które prewetują ryzykownemu dla zdrowia stresowi oksydacyjnemu, który ma funkcjonowanie postarzające. Oprócz tego obniża ilość złego cholesterolu, usprawnia krążenie, ma też działanie lekko uspokajające.

Zaciekawił Cię ów opis? To fantastycznie! Następne tak samo świeże artykuły odszukasz pod tym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://www.medimix.pl/cisnieniomierze).

Zdecydowanie warto wtedy wiedzieć, iż są znaczne różnice między czerwoną herbatą, a zazwyczaj mylonym z nią rooibosem. Oryginalny aromat i barwa czerwonej herbaty (inaczej herbaty pu-erh) jest zawdzięczany podwojonej fermentacji, podczas jakiej uwalnia się mnóstwo korzystnych dla ludzi naturalnych substancji chemicznych – dlatego jest wysoce z reguły rekomendowana przez dietetyków oraz ludzie znające się na ziołach.

Pyszne herbaty

Autor: Elin Schönfelder
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast rooibos nie wyłącznie zupełnie nie podlega fermentacji, lecz , a także nie należy do herbat – jest to krzew uprawiany w Afryce, a dokładniej w górach Cedarberg, jakiego liście są suszone i cięte na drobne kawałki. Aromat rooibos , a także czerwonej herbaty o wiele się różni – herbata pu-erh ma specyficzną goryczkę, z reguły łagodzoną w Europie za pomocą aromatów – głównie cytrynowego. Im na długo dojrzewa herbata czerwona, takim ma odpowiedniejsze własności smakowe jak również prozdrowotne.

Na co pomaga czerwona herbata? Wysokojakościowa herbata czerwona posiada pewną ilość teiny, fluoru, białka jak również olejków eterycznych. Jest na pewno wskazana dla ludzi z problemami z nadwagą, wątrobą , a także układem moczowym – ma bowiem cechy moczopędne, użyteczne przy dla przykładu leczeniu zapaleń.

W Chinach herbata pu-erh jest tradycyjnie używana jako napar zwalczający skutki nadmiernego spożycia alkoholu. Owo funkcjonowanie najprawdopodobniej zawdzięcza przyspieszeniu trawienia – niezdrowe substancje wpływające na złe samopoczucie po upiciu się prędzej są wydalane z organizmu. Na pewno dobrze wiedzieć, że posiada ogrom kolejnych zastosowań w tradycyjnej chińskiej medycynie. Mimo to także amerykańska medycyna udokumentowała już w dzisiejszych czasach sporo pozytywnych cech herbaty pu-erh – też dobrze sięgnąć do takich źródeł.