Czy istotnie umiemy zadbać o swoje zęby?

Jeśli nie pragniemy zapewne straszyć ludzi wyglądem zewnętrznym, musimy wziąć się za niezwłoczną poprawę choćby stanu własnego uzębienia. Może na ten moment tak wielce źle raczej nie ma, lecz nie zapominajmy, że gdy będziemy nieco bardziej wiekowi, bez wątpienia spostrzeżemy, iż wieloletnie zaniedbania spowodowały, że posiadamy zaniedbane uzębienie. Porady dla chcących dobrze zadbać o swoje ząbki. Aby wreszcie były czyste, białe, zdrowe.

zęby

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Czymś bardzo godnym uwagi są irygatory – pewnie sporo osób niezbyt wie jak one działają. No a później ogromne zdziwienie, że dzisiaj to nawet dzieci mają zaniedbane ząbki. Niegdyś ludzie w Polsce nie jedli tylu cukrów, pijali za to mleko, a więc nie było tak kiepsko, chociaż dobrze także nie było.

Aktualnie jest zgoła inaczej, bo w końcu ciężko na siłę rezygnować z cukrów. Niby mamy dużo więcej pokus, ale na całe szczęście technologia typowo stomatologiczna także poszła w szybkim tempie do przodu. Bardzo satysfakcjonuje, że w podstawowym wyposażeniu coraz bardziej znaczącej liczby ludzi w Polsce można zauważyć irygator waterpik, ponieważ akurat irygatory ze wszech miar efektywnie oddziałują na uzębienie. To szczera prawda.

zęby

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”

Pamiętajmy, iż ciężko szczotkować zęby zwykłą szczotką w perfekcyjny sposób. Zatem niby myjemy swoje zęby, dwa razy dziennie, po każdym posiłku, lecz i tak nie można jednoznacznie rzec, że to całkowita gwarancja odpowiedniego dbania o zęby. Typowa szczoteczka nie jest w stanie wgłębić się we wszystkie szczeliny, a więc to właśnie irygator bezprzewodowy musi być chętniej używany. Wydatek dosyć nieduży – tzn. zapewne statystyczny Nowak dostrzeże ubytek pieniędzy, lecz no przynajmniej potem nie będzie uskarżania się na ubytki w uzębieniu.

Implant to wielki wydatek, więc rozumujmy trochę bardziej prewencyjnie. Ciągle jest jakże aktualne stare motto wedle to którego jesteśmy całkiem mądrymi osobami, lecz już po szkodzie. Cóż, postarajmy się skutecznie walczyć z owym bardzo krzywdzącym uogólnieniem – właśnie dbając regularnie o piękno i zdrowie (zobacz krakow stomatolog) swojego uzębienia.