Dlaczego ludzie tak lubią biżuterię, jakie są jej najczęściej wybierane w sklepach odmiany.

Biżuteria od bardzo dawna jest obecna w naszym życiu, dawniej oprócz samej ozdoby spełniała również bardzo ważną funkcję symboliczną. Obecnie wybór jej jest naprawdę duży, tak samo jak liczba sklepów ją oferujących.

W dalszym ciągu najbardziej pożądana i ekskluzywna jest biżuteria wykonana z metali szlachetnych, to znaczy złota i platyny, oraz również szlachetnych kamieni. Najkosztowniejsze z nich, czyli brylanty, szafiry, rubiny i szmaragdy mogą wywindować ceny nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taka biżuteria będzie sprzedawana przeważnie w ekskluzywnych salonach jubilerskich , w których nawet od patrzenia dostać można zawrotu głowy.

biżuteria, kosztowności

Autor: info-graz
Źródło: http://www.flickr.com

W zwykłych sklepach z biżuterią platyna i złoto również będą obecne, ale sporo będzie także ozdób ze srebra, za to jeśli chodzi o dodatki, to do wyboru będzie dużo rozmaitych półszlachetnych i szlachetnych kamieni. Bardzo popularny w ostatnich latach stał się bursztyn, zarówno sam, jak i razem ze srebrem czy złotem. Biżuteria bursztynowa nie kosztuje zbyt dużo, a równocześnie bardzo ładnie wygląda i panie uwielbiają ją nosić.

Następną grupą błyskotek, oferowaną w naprawdę sporych ilościach w wielu sklepach, jest biżuteria sztuczna. Od niej nie wymaga się zbyt dużej jakości, jak można wywnioskować po jej nazwie, wykonywana jest przeważnie ze sztucznych kamyków, tanich metali i plastiku. Lecz niekiedy zdarzają się wśród niej faktycznie ciekawe wzory, a niezaprzeczalną jej zaletą są niewysokie ceny. Taka biżuteria hurt w sporej liczbie oferowana jest między innymi na aukcjach internetowych, i cieszy się tam bardzo dużym powodzeniem- kliknij strone. http://sentiell.pl/

biżuteria, kryształ

Autor: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements
Nie można także zapomnieć o biżuterii, jaka też jest coraz częściej wybierana przez panie ceniące sobie styl i oryginalność. Mowa mianowicie tu będzie o ręcznie robionej biżuterii, która w ostatnim czasie zdobywa rekordy popularności. Niezaprzeczalną jej zaletą jest niepowtarzalność i oryginalność. Osoby, które zajmują się jej tworzeniem sięgają niekiedy po rozmaite nietypowe surowce i materiały, miedzy innymi drewno, kamienie czy koraliki.