Gorset to istotna część damskiej szafy

Element garderoby, jaką jest gorset jest bardzo interesująca. Ma dużo zalet, dobrze jest więc zainwestować w niego, by poczuć się nadzwyczajnie. Może być zarówno używany jako bielizna na dzień, jak i na noc. Co w takim przypadku wybrać, by było w jak największym stopniu efektywne?

gorset

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele pań nie wyobraża sobie włożenia omawianej części garderoby każdego dnia. Czemu? Uciska, nie można czuć się w nim wygodnie itd.. A niemniej jednak już kobiety z XIX wieku ubierały go z wielu powodów. Pomagał im poczuć się bardziej kobieco, uwidoczniał walory, lecz był za silnie związywany i nieraz powodował to, iż wyglądały jak napompowane. Aktualnie mamy wiele firm oferujących gorset w wielu edycjach – kliknij. Jedne na bardziej romantyczne okazje, stworzone z koronek, z bonusem z gipiury, w kolorach zazwyczaj czerwonych lub czarnych. Są też te, które kobieta może zakładać na co dzień. Ich kroje są mniej bezwstydne, ale równie urokliwe. Pozbawione dodatków i udziwnień, wolno je włożyć pod koszulę, aby podkreślały kobiece kontury i tuszowały defekty. Jest kilka zadań, które powinien spełniać gorset (polecane modele).

gorset

Autor: Jae Storer
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsza to materiał – musi być delikatny dla skóry oraz wytrwały. Nie może podrzeć się przy pierwotnym związaniu. Ciało dotykające podszewki nie powinno się pocić, inaczej będzie to oznaczało, iż gorset nie jest należycie sporządzony. Jeśli chodzi o zawiązywanie, powinno być na dobrych szlufkach. Teraz jednak do tej części garderoby dodaje się sznurki albo też doszywa zamki. Kiedy mamy do czynienia z tą drugą opcją, powinnyśmy poprawnie dopasować rozmiar do naszych zarysów , gdyż niedopasowania do figury będą wyraziste. Wskazane jest zwrócić uwagę na rozstawienie fiszbinów, mają one za zadanie modelować sylwetkę i dorzucać wdzięku całemu ciału. W centrach handlowych odszukamy wiele marek trudzących się fabrykacją tego elementu ubioru, najpopularniejszymi są Obsessive, Triumph, Soleil. Cena takiego dodatku waha się w obrębie od 50 do nieraz kilkuset złotych.

Wyjątkowa część garderoby jaką jest gorset pomaga kobiecie poczuć się nadzwyczajnie. Ma za zadanie zatuszować kompleksy oraz wyeksponować atuty ciała. Powinno się więc zainwestować w ten detal, można za jego pomocą być pewną siebie w biurze jak i na imprezie.