Jak przygotować obiadki dla najmłodszych

Pierwsze obiadki dla niemowląt muszą cechować się pewnymi cechami, które nie zawsze są przypisane potrawą dla osób starszych. Obiadki dla niemowląt muszą być w szczególności nieuczulające. Ponadto niezmiernie znamienne jest to z czego składa się jedzenie podawane niemowlakowi.

Zupa z soczewicy

Autor: www.indexfood.pl
Źródło: www.indexfood.pl

Bez wątpienia dla takich maluchów doskonałym obiadem jest taki, który w przeważającej części składa się z warzyw.
Przeróżne poradniki dla młodych mam (kliknij link) mówią, że najistotniejszą potrawą dla małego dziecka jest zupa. Pierwsze zupki muszą się składać nie więcej niż z 2 warzyw. W większości przypadków jest to marchew lub też ziemniaki. Przy pierwszych obiadach dziecko powinno być żywione małymi dawkami.

Dobrze jest podawać kilka łyżek, aby mogło ono w pełni oswoić się z taką formą karmienia. W momencie, gdy dziecko skończy dziesiąty mies. swego życia będzie zdecydowanie bardziej otwarte na innego rodzaju zupy. Znakomitym pomysłem jest wówczas wprowadzenie mu zupki ogórkowej. przepis na dobrą zupę ogórkową przygotowana dla takiego malucha, powinna zawierać odtłuszczone mięso, jedną marchewkę, niewielki kawałek selera jak również pietruszki – rozszerzanie diety malucha.

zupa brokułowa

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego jeden mały ogórek kwaszony, i mamy zupę nie wyłącznie dla niemowlęcia, ale również nieco starszych dzieci. W tym samym czasie do jadłospisu naszego malucha można wprowadzić także inne zupki, które wzbogacą jego odżywianie. Jedną z takich jest zupa brokułowa. Do jej przyrządzenia potrzebne nam będzie ok. czterech bądź pięciu brokuł jak również 1 nieduża marchewka. Do tego warto jest dodać 1 niewielkiego ziemniaka a także połowę jajka kurzego, które zostało ugotowane na twardo – dowiedz się.

Karmienie małego dziecka zielonymi warzywami takimi jak brokuła zaowocuje pięknymi włosami.link do strony rehabilitacja kraków rehabilitacja krakówNie od dziś wiadomo, że dieta a włosy są ze sobą związane i to w bardzo ścisły sposób. Zielone warzywa odpowiedzialne są za produkcje sebum. Posiadają także pożądaną dawkę żelaza, którego niedobór odpowiada za utratę włosów. Warzywa zielone, choć przez gro z nas uznane są za niezbyt dobre, doprawdy mogą zrobić mnóstwo dobrego dla włosów jak i naszej kondycji zdrowotnej.