Jak zacząć jazdę konną?

Nigdy nie jest za późno na zaczęcie nauki konnej jazdy. Uprawianie tego sportu może przysparzać dużo frajdy, bez względu od poziomu jeździeckich umiejętności a także wieku oraz czy preferujemy spokojną jazdę w terenie czy w wyższym stopniu dynamiczną jazdę.
Tak samo jak w przypadku większości dyscyplin sportowych jeździectwo konne sprawia więcej zabawy i stanie się w wyższym stopniu bezpieczne, jeżeli od początku będziemy się go uczyć wedle ścisłych metod.

glutamina

Autor: K J Payne
Źródło: http://www.flickr.com
bieganie

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
suplement diety

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej jest zasięgnąć porady u fachowców oraz poprosić, by skierowali was do odpowiedniego klubu jeździeckiego, w którym są odpowiednie konie do nauki jazdy jak też kompetentni trenerzy. Tam dowiesz się, w co się przyodziać, ażeby czuć się na koniu komfortowo i pewnie. Jeśli już niegdyś uczyłeś się konnej jazdy, wtenczas musisz być przygotowany na przyswojenie sobie wszelakich wiadomości na nowo. Pozwoli ci to wyeliminować złe nawyki. Nauka jazdy konnej to wspaniały sposób na spędzenie czasu wolnego.
Uprawiając jeździectwo (wróć) przenigdy nie przestajesz się uczyć. Każdy koń (więcej) jest inny oraz ma odmienne uzdolnienia jak też cechy charakteru, od każdego także możesz nauczyć się czegoś nowego. Każdą wolną chwilę poświęć na lepsze poznanie koników – obserwuj jak wyglądają, w jaki sposób poruszają się oraz zachowują. Można się uczyć podglądając doświadczonych jeźdźców w trakcie treningu czy też w czasie zawodów. Musisz mieć przynajmniej przeciętną kondycję fizyczną, aby jazda konna powodowała przyjemność.

Zanim więc rozpoczniesz naukę konnej jazdy sugeruję wykonanie ćwiczeń dla poprawienia kondycji i koordynacji ruchowej. Poznanie budowy wierzchowca a także zasad funkcjonowania organizmu konia jest niezbędne. Dzielność konika zależy w znacznej mierze od jego pokroju a także prawidłowości budowy.