Jak założyłem własną siłownię?

Praca na zwykłym etacie? To na pewno nic atrakcyjnego – naturalnie w przypadku mojej osoby. Wolę prowadzenie swojego biznesu. Jest ciężej, lecz kasa jest o wiele korzystniejsza, a do tego nikt mi nie wydaje poleceń. W sumie należę do mniejszości: przecież absolutna większość społeczeństwa woli typową pracę na etacie. Myślę, iż akurat w moim przypadku to beznadziejne rozwiązanie, które szybko przyniosłoby mi nerwicę. Zero przesady: nigdy nie może być tak, że ponownie wrócę do zwykłej pracy. Nie jestem taki!

ćwiczenia na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

I z tego powodu założyłem siłownię – niewielkie miejsce, w którym panie mogą ćwiczyć, bez stykania się z mężczyznami. I to właśnie głównie to wyróżnia otworzoną przeze mnie siłownię. Faceci nie mają prawa wstępu. Sam jestem mężczyzną, trenerzy również – choć naturalnie nie wszyscy, ale już na starcie działalności bardzo dobrze wiedziałem, że jeżeli chciałbym przebić się ze swoją ofertą do potencjalnych klientów, nie powinienem starać się konkurować z dużymi sieciami siłowni, bo tak czy siak jestem skazany na porażkę. Nie uważam, abym źle rozumował – zresztą wyniki finansowe przyznają mi rację.

Chcę zatem zachęcać do tego by poszukując pomysłów na interes, mimo wszystko nie zapominać, że to siłownia jest względnie korzystnym typem biznesu. Chociaż przestrzegam – tylko sprzęt do siłowni to spore koszty. Czyli np. dotacja z Urzędu Pracy niestety nie wystarczy. Jednak konkretnie zarządzana siłownia może dać niezłe profity. Początki niemalże na pewno będą trudne, ale później będzie pewnie tylko lepiej. Trzeba być optymistą!

Osobiście od samego początku całkowicie wierzyłem w sukces – orientowałem się, że jeżeli będę miał kiepskie nastawienie, zapewne będzie mi dużo gorzej szło w biznesie. Lepszym wyjściem jest to by być optymistą – choć nie jestem wariatem, a więc wiem, że w szczególności w naszych realiach trudno zachować dobry humor. Np. załatwienie wszelkich formalności urzędowych związanych z siłownią to znaczny kłopot.

Czy z przeczytanego prezentowanego artykułu udało Ci się wynieść coś ciekawego? Jeżeli tak, to zobacz pozostałe informacje tu (https://artgrafcars.pl/ochrona-lakieru/) – z pewnością pochłoną Cię bez reszty.

Choć nie należy uskarżać się zbytnio, bądź co bądź w dalszym ciągu Polska jest chłonnym rynkiem. Przynajmniej z siłownią tak właśnie jest. A więc nie obawiaj się założenia własnej siłowni, ale zrób to profesjonalnie.

Kliknij ten odnośnik i zobacz w treści (https://www.skalnik.pl/buty/buty-damskie/buty-damskie-sandaly-sportowe) znajdujący się w tamtym miejscu artykuł. Są tam inne tego rodzaju materiały. One również podnoszą taką tematykę.

Zobacz: sprzęty do ćwiczeń od TopSlim