Jakie elementy posiada dowolna sztanga olimpijska oraz jak dużo mogłyby one kosztować?

oferta wszystkich sklepów ze sprzętem sportowym jest bardzo szeroka. Moglibyśmy w nich kupować m.in. rękawice bokserskie, łyżwy, narty, rolki czy nawet sztangi.
Dodatkowo kolejne towary mogą być oferowane w różnych swoich odmianach, np.

taka sztanga olimpijska jest oferowana w opcji męskiej oraz damskiej. Ta męska ma szerokość 2,20m oraz waży 20kg, natomiast gryf kobiecy ma 2,10m i posiada masę 15kg. Podane wartości dotyczące masy tyczą się gryfu razem z zaciskami. Dodatkowo sztanga powinna posiadać specjalistyczne obciążniki, które mocuje się na obu zakończeniach gryfu. Obciążniki muszą naturalnie mieć jednakową wagę z dwóch stron gryfu.

Ten szalenie ciekawy tekst ma swe analogie na kolejnych odsłonach. Kliknij zatem na hiperłącze do serwisu (http://www.rehabilitacje.org/elektroterapia-i-elektrostymulacja) i przeglądnij je.

Wspomniane ciężarki to wykonane ze stali krążki, które mogłyby posiadać różną masę oraz wielkość. Kolejność ich nakładania jest bardzo istotna. Te większe oraz cięższe krążki powinny być zakładane przed mniejszymi.

Jeśli jesteś zdania, że ten artykuł zawiera niesamowicie intrygujące dane, to kliknij na polecany serwis internetowy (http://www.btune.pl/hamownia-wroclaw-4×4/), który także Cię wciągnie kompletnie.

W tym sporcie stosowane są duże, czerwone krążki o masie 25kg i szer. 450mm, niebieskie o wadze 20kg, żółte mające ciężar 15kg, dziesięciokilogramowe zielone czy 5kg białe. Są również takie, jakie posiadają jeszcze mniejszą wagę, np. 2.5, 2.1 czy też 0.5kg.

Wiosenna dieta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Obciążniki te przytrzymywane są przez specjalistyczne zaciski, jakie blokują ich zsunięcie się z gryfu w czasie wykonywania jakiegoś ćwiczenia. Takie zaciski ważą łącznie 5kg. Sztanga olimpijska jest zazwyczaj wykorzystywana przy uprawianiu tego typu dyscyplin sportowych jak podnoszenie ciężarów, kulturystyka czy trójbój siłowy.

Ceny poszczególnych elementów sztangi wahają się od kilku dziesiątek do kilkuset złotych, co łącznie daje kwotę ok. 1000-2000 tys. złotych zależnie od wagi i producenta danego elementu.