Jakie są stroje piłkarskie

Piłka nożna aktualnie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Jest bardzo lubiana również w Polsce. Z tego powodu przykładowo marzeniem wielu młodych chłopców jest zostanie w przyszłości profesjonalnym zawodnikiem. Młodzi chłopcy mają możliwość wstąpienia do klubu sportowego, gdzie zdobywają umiejętności pod okiem wyspecjalizowanego trenera. Wielu chłopców także woli grać samodzielnie w trakcie wolnego czasu.

Zarówno do gry profesjonalnej, jak i hobbystycznej przydatny jest specjalny strój. Rzecz jasna do gry na boisku z kolegami potrzebne są tylko wygodne buty i przewiewny strój. Na profesjonalnych stadionach te potrzeby są trochę większe. Piłkarze mają specjalistyczne stroje, najczęściej cenionych marek odzieżowych. Rękawice bramkarskie nike, korki adidas i inne to aktualnie normalna rzecz na stadionach.

Obuwie

odzież piłkarska

Autor: ms sports photography iow uk
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważnym, o ile nie najistotniejszym, elementem ubioru sportowca są buty. Do grania na trawie wykorzystuje się tak zwane korki, które zapewniają zawodnikowi wysoką przyczepność do trawy w trakcie meczu. Korki są różnorodne, należą tu przykładowo wkręty (wkręty calowe) czy tak zwane lanki. Oprócz tego buty piłkarskie powinny być wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa, dzięki czemu możliwe jest kopnięcie piłki na bardzo dużą odległość. Obuwie ma jednak przede wszystkim chronić stopy przed urazami bardzo duży wybór butów sportowych, także tych przeznaczonych do gry w piłkę nożną.

Koszulki i spodenki
Najważniejszym elementem stroju piłkarskiego jest komplet składający się z koszulki i spodenek. Piłkarze z różnych klubów mają różne określone kolory strojów, w których uczestniczą w meczach. Ubrania piłkarskie ewoluowały przez lata, zmieniał się zarówno ich fason, jak i tkanina wykonania. Zawsze jednak na pierwszym miejscu była przewiewność stroju, wykorzystywano więc materiały oddychające, a przy tym lekkie. Ponadto profesjonalni zawodnicy mają również zagwarantowane stroje z długimi rękawami i nogawkami do gry w przypadku bardzo niskiej temperatury.