Medykamenty, suplementy i kosmetyki dostępne online

Kwasy omega-3 są to związki kwalifikowane do tak zwanych NNKT, a więc niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ponieważ ludzki organizm nie potrafi ich zsyntetyzować, powinny być zapewniane z pokarmem w codziennej diecie. Kluczowym źródłem kwasów omega-3 będą ryby morskie tj. łosoś, tuńczyk, śledź, jednak ich spożycie w diecie przeciętnego Polaka jest niestety zdecydowanie za niskie.

Kwasy omega-3 są niezbędne do właściwego wzrostu oraz rozwoju naszych dzieci, ponieważ wpływają na prawidłowe funkcjonowanie mózgu jak też układu nerwowego, a także na ostrość wzroku. W badaniach wykazano, że wzmacniają one zdolność koncentracji,

leki

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

poprawiają pamięć, umiejętność pisania, mówienia, czytania, a więc wpływają na rozwój intelektualny naszych pociech. Dzięki kwasom omega-3 maluch prędzej się rozwija i fizycznie, jak również psychicznie.

Dziś NNKT są one zalecane już nie tylko przez pediatrów, ale także logopedów, psychologów dziecięcych, dowiedziono bowiem, iż suplementacja NNKT w istotny sposób zmniejsza pobudliwość, impulsywność, a wręcz agresję u dzieciaków. Wspomagająco używa się Iq oil również w kuracji dysleksji, ADHD, a nawet autyzmu, o czym można poczytać – przeczytaj więcej o iq oil (przeczytaj więcej o iq oil). Warto tutaj także podkreślić wpływ kwasów omega 3 na odporność smyków. Dokładnie z tej przyczyny suplementacja jest zalecana szczególnie w okresie jesiennym oraz wczesnej wiosny.

Co się dzieje, gdy w organizmie mamy zbyt mało tych kwasów? Jeżeli dostarczymy organizmowi jedynie śladowych ilości omega-3, to te enzymy będą jak gdyby anektowane przez kwasy omega-6. W diecie powinna być więc zachowana stabilność pomiędzy kwasami omega-3 a omega-6. Doskonale, ażeby był to stosunek 1:1, jednak to mało możliwe, dlatego przyjmuje się, iż dobry byłby już stosunek 5:1. Niestety, w dzisiejszej diecie proporcje te wynoszą 20:1.

W internetowej aptece poczytamy również o Unigel Apotex – swiatleku.pl (swiatleku.pl)ukt medyczny przeznaczony do terapii szerokiego spektrum ostrych ran. Dzięki swojej makromolekularnej strukturze UniGel nie przedostaje się do układu z czego wynika, że nie zostały wykazane żadne przeciwwskazania, zaś UniGel można zastosować u: wszelkich kategorii wiekowych jak też bobasów, kobiet w ciąży oraz matek karmiących, chorych cierpiących na wiele chorób jak też przyjmujących wiele leków.