Ostatnimi czasy wyjazd na typowe urlopy przez wielu miłośników sportów, przede wszystkim ekstremalnych, jest co raz mniej doceniana

Ostatnimi czasy wyprawa na klasyczne wakacje przez wielu miłośników sportów, w głównej mierze ekstremalnych, jest co raz słabiej doceniana. Bez wątpienia lepiej się oni czują doświadczając bardziej sprawnościowe epizody, nierzadko wyreżyserowane scenariusze i zadania, które należy wykonać w trakcie jakiejś wycieczki czy obozu. Całkiem popularnymi stały się niedawno obozy przetrwania. Wybierając się na takiego rodzaju obóz, musimy nie zapominać o tym, że tego rodzaju obóz to w głównej mierze zmierzenie się z samym sobą.

militaria

Autor: Andrew Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
Obozy takiego rodzaju zdają się nie być adresowane dla każdego i wymagają większej niż przeciętna sprawności fizycznej. Wraz ze wzrostem zainteresowania oraz wzrastającą modą na tego typu wycieczki rośnie także w siłę cały przemysł sklepów związanych z militariami. Osoby ceniący sobie takiego rodzaju wyzwania często należą do środowisk pracowników korporacji, dużych firm, w których praca wymaga od nich poświęcenia całego wolnego czasu. Stąd też może brać się konieczność odreagowania w sposób bardziej ryzykowny i wymagający.

Wybierając się na taki obóz należy nabyć trochę specjalnego asortymentu dostępnego w sklepach z militariami. Towary w takich sklepach nie są najtańsze, jednak jeśli pragniemy brać udział w niezapomnianej przygodzie, musimy wydać trochę gotówki w stosowny sprzęt. Dobry sklep, w którym można kupić militaria, w swoim asortymencie powninien mieć bez wątpienia sporą ilość broni. Sprzęt strzelecki to nie tylko wiatrówki i akcesoria do nich, ale również znajdziemy tutaj repliki powszechnych modeli broni, które strzelać mogą nabojami wyprodukowanymi z tworzywa.

militaria

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Poza tym znajdziemy tutaj także karabinki dostosowane do paint balla. Do interesujących przedmiotów jakie możemy nabyć w tego rodzaju sklepie są łuki oraz kusze strzeleckie. Istnieje możliwość zakupu tutaj również broń palną ostrą, jednak naturalnie konieczne jest na to pozwolenie.

Emocjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://www.pitbike.pl/kategoria/90-gazniki*) bardzo podobnego postu – on też jest warty zainteresowania.

Oczywiście w sklepie z militariami możemy nabyć również cały asortyment dostosowany do potrzeb samoobrony. Wlicza się do tej grupy pałki oraz gazy pieprzowe, ale również wszelkiego rodzaju alarmy oraz odstraszacze, a także kajdanki i inne. Najistotniejsze jednak produkty dla wszystkich chcących wziąć udział w obozach przetrwania są w dziale outdoor.

Odnajdziemy tutaj w głównej mierze ubrania i buty przystosowane do ciężkich warunków pogodowych, a również maczety i noże, torby, lornetki, noktowizory, czy kompasy. Istnieje wiele firm, które specjalizują się produkcją profesjonalnych części wyposażenia takiego rodzaju. Do niezwykle znanych na świecie firm zaliczyć trzeba victorinox, który słynie na przykład z dobrej jakości noży oraz ostrz, ale również bardzo znanych od lat szwajcarskich scyzoryków wielofunkcyjnych.