Przydatne męskie dodatki do stroju

Różnego typu dodatki są jak przysłowiowa kropka nad „i” męskiego stroju. Zaliczamy do nich krawaty, poszetki, spinki do mankietów, paski, itp. Bardziej, niż o ich wyrazistość, wskazane jest zwracać uwagę na jakość ich wykonania, tak, aby towarzyszyły nam długi czas. Trzeba przyznać, że moda męska nie pędzi aż tak jak damska, dlatego dodatki z poprzedniego sezonu nie będą nigdy w złym guście. Mogą oznaczać mężczyznę podążającego krok za modą, byleby tylko były skromne i dobrane adekwatnie do miejsca i okazji.

mężczyzna

Autor: ForElite.pl
Źródło: ForElite.pl
Wskazanym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który niejednokrotnie stanowi akcent podkreślający charakter mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym bez względu na różne trendy i zmiany w świecie mody. Jak wiemy, każdy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Należy dlatego zainwestować w kilka znakomitych jakościowo krawatów, ponieważ będzie to inwestycja na wiele lat. Pamiętajmy, krawat musi być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.

Koszule męskie eleganckie (link do strony), niby tak oczywisty element męskiej garderoby, mogą sprawić nie lada problem. Wystarczy otworzyć szafę,by ujrzeć barwne i niepasujące do nas wzory. O jakości koszuli mówi jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie powinniśmy ją właściwie dobrać do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule skoszule (koszula wierzchnia damska) , zaś panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk

mężczyzna

Autor: Wola
Źródło: Wola

źle wpłynie na wygląd krawata.

Dobierając formalny strój, bywa, że zapominamy o doborze właściwego paska do spodni. Najlepiej, by miał skromną, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Obowiązkowo musi mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które planujemy założyć. Przy stroju weekendowym możemy pozwolić sobie na paski, z dużymi klamrami. Odcień może świadomie kontrastować z innymi częściami garderoby.

Oryginalnym dopełnieniem stylizacji są spinki do mankietów. To element, który podkreśla elegancką stylizację mężczyzny. Koniecznie musimy dobrać je do miejsca i okoliczności.