Psychiatria jest jedną z najbardziej specyficznych gałęzi medycyny

Psychiatria to jedna z bardziej charakterystycznych dziedzin medycyny. W odróżnieniu od większej części pozostałych dziedzin medycyny odnosi się bowiem nie do sfery fizycznej i ciała człowieka, ale do jego cech psychicznych, a więc wewnętrznych. Psychiatra to lekarz, którego celem jest dbanie o kondycję psychiczną ludzi. W odróżnieniu od psychoterapeutów psychiatrzy w terapii różnorodnych zaburzeń psychicznych posiadają uprawnienia do przepisywania z użyciem farmaceutyków jest w sumie najpowszechniejszym sposobem leczenia chorób psychicznych. Jednym z poziomów leczenia psychiatrycznegi jest także terapia prowadzona w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym, w którym pacjenci znajdują się pod ciągłą opieką specjalistów.

leki

Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie cały czas jedną z najpopularniejszych metod leczenia zaburzeń psychicznych jest terapia w ośrodku zamkniętym. W takich ośrodkach przebywają pacjenci, u których rozpoznano wysoki poziom zaburzeń. Mogą to być przykładowo takie choroby jak schizofrenia, zaburzenia maniakalne na wysokim poziomie i tak dalej. Do skierowania do takiego szpitala powodem bywają także zbrodnie popełnione przez daną osobę o ile stwierdzono, że podczas ich popełniania nie była ona poczytalna. Lekarze w zakładach zamkniętych mają za zadanie nie pozwolić na pogorszenie się kondycji pacjentów i w miarę możliwości umożliwianie im wyjście z zaburzeń (dobry psychiatra (psycholog-wroclaw.com) z Warszawy). Do tego celu stosuje się leczenie farmakologiczne, a także różnorodne inne sposoby, takie jak na przykład terapia elektrowstrząsami.

psycholog
Występuje także taka gałąź psychiatrii, która powiązana jest z działalnością sądów i generalnie przestępcami. Specjaliści zajmujący się tą dziedziną współpracują bezpośrednio z sądami i prokuraturami. Ich zadaniem jest w pierwszej kolejności danie opinii w temacie kondycji psychicznej oskarżonych. Poza tym psychiatra poradnia praxis poradnia zdrowia psychicznego taki musi ocenić, czy dany człowiek któremu udowodniono winę jest w stanie odbywać pełną karę więzienia. Jego zakres obowiązków jest więc ściśle określony i wiąże się z egzaminowaniem podejrzanych o dane czyny, również tych, podejrzewani są o krwawe zbrodnie.

Czytaj więcej na .