Śniadanie to bez dwóch zdań najważniejszy posiłek dnia? Czemu więc czasami z niego rezygnujemy?

Dość słusznie mawia się, że śniadanie to najistotniejszy posiłek dnia. Być może po przebudzeniu nie mamy ochotę, żeby coś zjeść, jednakowoż już po porannym posiłku docenimy jego wartość – człowiek naprawdę jest gotowy, żeby działać cały dzień! Śniadanie jest niezmiernie konieczne dla najlepszego funkcjonowania, napędza nas żeby działać, budzi organizm do życia, a także pozwala nam się skupić w szkole lub w pracy przez parę pierwszych godzin, aż do drugiego śniadania lub lunchu. Praca z pustym żołądkiem bowiem to udręka, nie można na niczym się skupić, ponieważ mózg się buntuje, iż nie dostał koniecznej dawki energii. I masłuszność.

jajka w kieliszkach

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Choć mawia się w mediach i nie tylko, właściwie mówiło się i pewnie u nas w domu, iż śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, wiele osób lekceważy te zalecenia. Niektórym po prostu śniadanie nie przechodzi przez przełyk. Z jakich przesłanek to wynika? Są różnorodne przyczyny. Najbardziej znana to ta dość błaha: deficyt czasu. No tak, jedna osoba powinna prędko pędzić na zajęcia, druga do pracy, trzecia w ogóle na nic nie ma czasu. Na pytanie: „jak to bez śniadania?”, najczęściej pada odpowiedź, że śniadanie będzie po drodze lub w pracy, że przecież zawsze jemy w biegu i jest wszystko okej i tak dalej. Kolejną przyczyną jest fakt, iż niektórym osobom śniadanie po prostu nie smakuje.

Te znajdujące się tu wpisy z witryny (http://welldent.wroclaw.pl/) zaspokoją Twą dociekliwość, jeśli przedstawiona w tym serwisie tematyka bardzo Cię zaabsorbowała.

Nie mogą zaakceptować tego pierwszego posiłku, bo sprawia im to trudność. Przełyk jest ściśnięty, więc śniadanie jest prawie bólem, na którą nie chcą się zdecydować po raz kolejny. Może to wynika ze stresu, gdyż to przecież początek dnia, cały dzień dopiero przed nami, wiele stresujących sytuacji w domu, w pracy, nie wiadomo jak sobie z nimi poradzimy, tak więc organizm reaguje. Zdarza się jednocześnie, że właśnie takie osoby, które rezygnują ze śniadania, gdyż mają trudność z jego przyjęciem zjadają obfite kolacje.

Warto zobaczyć inne nasze strony (http://ats-sport.pl/), aby przeczytać inne fascynujące informacje na analogiczny temat. Nie czekaj zatem i kliknij tu!

Wiadomo, wieczór, koniec dnia, czeka nas już tylko przyjemny sen, więc można się najeść. Niestety, oto nie jest zbyt mądre, nie dość, że możemy mieć kłopoty żołądkowe, to jeszcze przez to słabo się wysypiamy. Ponadto, dla osób, które nie chcą przybrać na wadze – takim sposobem właśnie błyskawicznie nabieramy ciała. Pamiętajmy więc o śniadaniu, to naprawdę ważna część dnia. Przygotujmy je z należytą starannością, skorzystajmy z pięknych pojemników na pieczywo lub innych akcesoriów (podstawek do jajek), skorzystajmy z pięknych talerzy i kubków, a przekonamy się, że śniadanie to jedna z najprzyjemniejszych chwil dnia. Ja polecam szczególnie takie koszyki specjalnie na pieczywo. Tak więc smacznego!