Wypożyczalnia samochodów – to bardzo atrakcyjny pomysł na działalność

Wyszukując pomysłu na lukratywny biznes, pewną z pierwszych rzeczy, które mogą przyjść na myśl jest wypożyczalnia aut. Czy rzeczywiście przychody płynące z jej działalności są na tyle duże, by można zastanawiać się nad otworzeniem takiej firmy?

budynek

Autor: Röben
Źródło: Röben
garderoby
Od czasu kiedy Rzeczpospolita Polska znalazła się w Unii Europejskiej, każdego roku przybywa do naszego kraju większa liczba podróżników. W wielkiej mierze to właśnie oni odpowiadają za sezonowe podwyższenia ilości wynajmowanych pojazdów. Szczyt wypada na okres zimowy i letni. Wśród turystów z zagranicy, najogromniejszym powodzeniem cieszą się dobrze zaopatrzone samochody z segmentu D i C, zapewniające wysoki komfort jak też bezpieczeństwo jazdy. Wzrastająca popularność wypożyczalni samochodów wynika także z coraz większej liczby niedrogich lotów do Polski jak też tego, iż nasze państwo jest częstym punktem weekendowych wypadów. Jednak nie wyłącznie turyści napędzają rynek wypożyczalni automobilowych. Ogromnie ogromny udział mają też przedsiębiorstwa, wynajmujące auta dla siebie – tak zwany najem długoterminowy w miejsce kupna czterokołowców na własność, a również zaopatrujący swych gości a także kontrahentów w samochody z wypożyczalni. W tymże przypadku największą wziętością cieszą się auta z segmentu B – dla pracobiorców terenowych, a również C i D dla kadry zarządzającej przyczep wywrotek. Pośród budowlańców powodzeniem cieszą się również przyczepy wywrotki.
przyczepy wywrotki

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Jeżeli przypuszczaliście, że to dwie powyższe grupy wytwarzają najogromniejsze zyski dla wypożyczalni, to się mylicie. Towarzystwa ubezpieczeniowe są najliczniejszą grupą odbiorców, współpracujących z wypożyczalniami. Nieodzowność zagwarantowania swoim klientom czterokołowców zastępczych na czas wykonania napraw powypadkowych, obliguje je do korzystania z usług nadmienionych wypożyczalni.

Zakładając, iż średni czas naprawy takiego czterokołowca wynosi dwa tygodnie, nie trudno policzyć zysk, który możesz w tym czasie otrzymać z jednego samochodu. Rynek wypożyczalni samochodowych w Polsce jest bardzo duży i ciągle niezaspokojony do przewozu koni przyczepa. Warto zatem ulokować w wypożyczalnię w szczególności jeśli posiada się w ofercie tak niszowe produkty jak przykładowo przyczepa do przewozu koni.