Wyprawka dla noworodka – niezbędne akcesoria

Narodziny dziecka to wspaniała wiadomość dla rodziców i najbliższych. Sporo rodzin jeszcze przed pojawieniem się malucha stara się skompletować podstawowe akcesoria, które będą potrzebne do codziennej pielęgnacji i zabaw z dzieckiem. Jeśli zastanawiamy się jaki wybrać dla przyszłych rodziców prezent warto wziąć pod uwagę takie produkty, które są uniwersalne i na pewno okażą się przydatne.

bambusowe pieluszki

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tego rodzaju produktów są rzecz jasna pieluszki dla niemowlaka. Muszą być zrobione z delikatnego, a jednocześnie chłonnego materiału. Nowością w sprzedaży pod tym względem są bambusowe pieluszki. Wykonane są w 100% z włókna bambusowego, które wykazuje wiele zalet jeśli mowa o produktach dziecięcych. Przede wszystkim pieluszki tego typu są niezwykle miękkie a jednocześnie chłonne – z ponad 50% większą skutecznością wchłaniają wilgoć niż standardowa bawełna. Surowiec ma też właściwości antybakteryjne, co jest w szczególności ważne w przypadku noworodków. Nie drażni skóry i może być stosowany również przy skórze alergicznej. Dodatkowo pieluszki tego typu zachowują właściwości termoregulacyjne – latem zapewniają przewiewność, zimą natomiast utrzymują ciepło. Jest to zatem bardzo praktyczne i przydatne rozwiązanie, dlatego jeśli myślimy nad prezentem dla przyszłych rodziców najlepiej kupić pieluszki bambusowe.

niemowlak

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym rozwiązaniem jest także zakup niezbędnych tekstyliów. Przeróżnego rodzaju puchate kocyki lub ręczniki dla dzieci będą jak najbardziej mile widziane, zwłaszcza, jeżeli będą wykonane z najlepszej bawełny i nie będą posiadały niebezpiecznych dla skóry maluszka substancji. Tego typu produkty są z reguły niezwykle barwne, zawierają motywy zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, a więc nie będziemy mieć problemu z podarowaniem ciekawego zestawu. Ważne jednak, by sprawdzić producenta tekstyliów – jest to szczególnie istotne zwłaszcza jeśli chodzi o noworodków, których skóra jest bardzo wrażliwa, więc artykuły muszą być jak najlepszej jakości. Sporo tanich tekstyliów pochodzi z Chin, trzeba być ostrożnym przy ich zakupie. Lepiej wręcz zdecydować się na lokalnych producentów , przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miesiące życia maluszka.