Znaczenie kamieni szlachetnych dla wszystkich z nas

Cyrkon to świetny odpowiednik brylantu, jest bowiem do niego ogromnie podobny a niejednokrotnie nie sposób go rozróżnić od drogiego diamentu, aczkolwiek cyrkon ma na pewno większy blask. Najczęściej kamień tenże jest bezbarwny, jednak występuje też w innych barwach. Cyrkon nie jest kamieniem występującym w naturze, ale jest sztucznie produkowany. Kiedy ten przepiękny syntetyczny kamień zostanie obudowany w złoto bądź srebro jego cena zwiększa się i stanowi on zawsze prześliczną, dającą niewiarygodny blask ozdobę.

brylat idealny dla kobiet

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Szafir to kamień, który w wielu swych odcieniach lazurowego oraz błękitu ma olbrzymie pokłady mądrości i jest „wszechwiedzącym” kamieniem. Będzie on doskonałym symbolem bezgraniczności, nieśmiertelności, spowalnia procesy starzenia się nie wyłącznie ciała, ale też ducha. Jednostki cierpiące na niewyspanie winny posiadać w swojej biżuterii szafir, bowiem on łagodzi stany lękowe, podwyższonej nerwowości, a również braku snu. Niewątpliwie wyzwala niewiarygodną moc, bowiem wspomaga w niwelowaniu wszelakich chorób psychicznych. Ludzie, którzy wybierają szafir na własny talizman, posiadają bardzo dobry związek bazujący na zasadach partnerskich a także wzajemnym zaufaniu.

Ten czarodziejski kamień może być świetnym przyjacielem dla ludzi darzących się uczuciem, miłujących się. Oprócz wielu swoich niebieskich odcieni, które powinny mieć osoby szczególnie spod znaku: Ryb oraz Strzelca szafir występuje także w kolorach: żółtym, najlepszym dla Bliźniąt, Wagi a także Panny, ale również pomarańczowym, kolorze specjalnym dla znaku Byka. Szafiry we wszystkich odcieniach cudnie przedstawiają się obudowane w żółte, białe złoto albo srebro. Są świetną ozdobą wszelakich pierścionków, kolii, kolczyków, a również bransolet.

Możesz je zobaczyć tutaj: http://www.gemeo.pl/szablon2/page/14-Szafir-.html

Cytryn. Bez powątpiewania trzeba rzec, iż cytryn to kamień, z którego bije, emanuje niezmiernie korzystna energia, która nie tylko dopomaga uzdrowić ludzkie ciało, ale także jego ducha. Pewnym z takich prześlicznych kamieni jest cytryn, talizman, jaki oprawiony w srebro czy złoto stanowi kapitalną biżuterię dla każdej pani, ale w szczególności jest przeznaczony dla ludzi spod znaku: Bliźniąt, Wodnika, Panny i Lwa. Cytryny możecie pooglądać tutaj: http://www.gemeo.pl/page/17-Cytryn.html.
Wszystkie te kamienie nabędziemy w hurtowni kamieni szlachetnych.