Ametysty, rubiny i inne kamienie szlachetne to nie tylko element biżuterii, ale i inwestycja kapitału.

Większość pań ubóstwia biżuterię i marzy o szkatułce pełnej wartościowych klejnotów. Na pewno niejedna pani bardzo ucieszyłaby się z podarunku w postaci złotego pierścionka z diamentem, srebrnej bransoletki czy naszyjnika z drogocennymi kamieniami. Niestety, najpiękniejsza biżuteria – z min. 14-karatowego złota i ze szlachetnymi kamieniami, nie należy do najtańszych. Mimo to są sposoby na to, żeby posiadać piękną, wymarzoną biżuterię i nie rujnować domowego budżetu.

Szukając niekosztownej złotej i srebrnej biżuterii, powinno się zaglądnąć do lombardu. Można tam trafić na naprawdę przepiękne okazy w bardzo przystępnej cenie oraz zakupić przykładowo pierścionek z brylantem albo ametystem nawet kilka razy taniej niż w rozpoznawanym sklepie jubilerskim. Jeśli nie mamy w okolicy jakiegoś lombardu, można przejrzeć serwisy aukcyjne, kiedy mamy do czynienia z sytuacją podobną – można natrafić na prawdziwe biżuteryjne skarby.

biżuteria

Autor: Diva
Źródło: diva

Odmiennym sposobem na znalezienie wymarzonego pierścionka, zawieszki czy bransoletki jest zamówienie zrobienia owych jubilerowi czy złotnikowi z posiadanego przez nas materiału. Jeśli mamy na przykład zerwany złoty łańcuszek, jakiego nie możemy naprawiać lub został nam tylko jeden z pary złotych kolczyków, możemy oddać je na przerobienie i wykonanie nowej, zaprojektowanej przez nas biżuterii. Mamy tu możliwość wyboru nie tylko typu i modelu biżuterii, ale nawet barwy złota. W pierścionek, zawieszkę czy kolczyki dobrze jest osadzić jakiś kamień szlachetny, na przykład diament, ametyst, rubin czy szafir. Skąd wziąć owe kamienie? Można je normalnie zakupić w sklepie, który trudni się sprzedażą tych materiałów lub w internecie jak np. w tym miejscu najpiękniejsze ametysty – Gemeo.pl. Na rynku jest sporo firm, które sprzedają minerały szlachetne przede wszystkim w celach inwestycyjnych, jednak naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by dany kamień osadzić w biżuterię. Nie dość, że nadamy mu wtedy koszt poprzez złoto czy platynę, w które jest wprawiony, ale i stanie się on wspaniałą ozdobą zakładaną na co dzień albo od święta, zamiast leżeć bezczynnie w skrzyneczce.

Warto wspomnieć, że biżuteria z kamieniami szlachetnymi może być wspaniałą inwestycją kapitału. Złoto, platyna, diamenty, szafiry, szmaragdy czy ametysty zawsze będą w cenie i nie stracą na wartości. Albowiem ich liczba w przyrodzie jest niewielka a zasoby niektórych kamieni (np. tanzanitów), niestety wyczerpują się. Zawsze będą więc miały swą wysoką cenę, a w miarę upływu lat mogą jedynie zyskać na wartości. Dobrze jest więc zainteresować się i bliżej poznać temat wytwarzania biżuterii i sprzedaży kamieni szlachetnych – zarówno w celach inwestycji finansowej, jak i wykonania pięknej błyskotki.