Biofeedback – mózg na siłowni!

Chwilami mamy wrażenie, iż działamy wolniej niż zawsze. A przecież chcielibyśmy tyle zdziałać! Być bardziej wydajnym w pracy, w szkole, łatwiej opanować obcy język. Co należy zrobić?

terapia

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Po prostu: ćwiczyć umysł! Tylko… jak to robić? Na nasze szczęście coraz więcej gabinetów psychologicznych zapewnia nam specjalny trening, tzw. biofeedback.

Metoda nie jest nowa. Amerykańscy naukowcy wymyślili ją w latach 60. To przy jej pomocy, piloci mieli szybciej przyswajać nowe informacje i natychmiast reagować na niebezpieczeństwo.

Czy przeczytane w tym miejscu informacje okazały się ciekawe? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://amelia-wedding.pl/probki-zaproszen-slubnych/), która też bez wątpienia będzie nęcąca.

Następnie okazało się, że trening może mieć masę innych zastosowań. Aktualnie trening to metoda wspomagająca zakres działań specjalistów: psychologów, psychiatrów czy neurologów, ale także specjalistów innych dziedzin medycyny np. kardiologów.

Na jakich działaniach opiera się ta metoda? W trakcie odbywania seansu psycholog przymocowuje do naszej do głowy elektrody. Przesyłają one do komputera dane na temat pracy mózgu. Tam, można zauważyć wykresy, które bez przerwy ulegają zmianom. Wystarczy spokojniej oddychać, skupić się, by mieć wpływ na zapis, a tym samym na procesy fizjologiczne swojego organizmu. W rezultacie może ulepszyć nie tylko jakość naszego życia, lecz też pomyślnie wpływać na samopoczucie.

pomoc

Źródło: flickr.com

Metoda biofeedback jest idealna:
* Dla osób szczególnie aktywnych zawodowo – poprawia pamięć i koncentrację. Zwiększa odporność na stres i długi wysiłek umysłowy
* Przy problemach neurologicznych – m.in. w zaburzeniach snu, przewlekłych bólach głowy, przewlekłych zmęczeniach, nerwicach, dolegliwościach menopauzy, bulimii.

* Dla osób starszych – wzmacnia pamięć, jest zalecana w chorobie Parkinsona, wczesnych stadiach Alzheimera, po udarach mózgu.
* Dla dzieci – w ADHD, dysleksji i dyskalkulii, autyzmie.

Dzięki uporządkowaniu współdziałania obu półkul myślimy bardziej twórczo i potrafimy uczyć się prowadzona przez neuroterapeutę nie ma żadnych ubocznych skutków. Z tego powodu, jeżeli jesteśmy ciekawi jak zwiększyć potencjał swojego umysłu, jak pomóc sobie w leczeniu wszelakich schorzeń oraz nadążyć za dzisiejszym światem – terapia biofeedback jest właśnie dla nas!