Co potrzebuje każdy system człowieka?

Wielogodzinna praca przy komputerze, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach – to czynniki, które niezwykle niekorzystnie wpływają na nasze oczy? Czy można temu jakoś zaradzić? Które substancje odżywcze są niezbędne dla naszego organizmu?

Podrażnione i suche

zdrowe oczy

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

oczy to częsty problem osób, które wiele godzin przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach, ale też osób, które wiele godzin pracują przy komputerze.

Jeżeli absorbują Cię opisywane w tym materiale kwestie i masz ochotę zobaczyć więcej wiadomości na taki temat – kliknij tu prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla młodzieży.

Znacznie częściej problem suchych oczu doskwiera także osobom, które stosują soczewki kontaktowe. Z problemem podrażnionych oczu możesz się uporać sięgając po specjalne, nawilżające krople do oczu. Do wyboru mamy chociażby krople Hyabak oraz Systane Ultra. Krople Hyabak oraz Systane Ultra to krople, które mogą być stosowane również przez osoby, które zakładają soczewki kontaktowe. Każdy z nas powinien dbać nie tylko o swe oczy, lecz również o system nerwowy. Do odpowiedniego działania układu nerwowego potrzebne będą witaminy z grupy B a także nienasycone kwasy tłuszczowe. Jednak niezwykle często nasza dieta będzie bardzo uboga w te szczególne składniki odżywcze. W takim wypadku należy pójść po produkty, jakie wpłyną na uzupełnienie niedoborów witamin z B a także nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Ludzie zestresowani i zmęczeni mają możliwość sięgnąć po wzmacniający układ nerwowy preparat Tiolip. Znany Tiolip nie tylko uzupełni niedobory witamin z działu B i nienasyconych kwasów tłuszczowych, lecz także uzupełni brak witaminy E – . Pamiętajmy o tym, iż do odpowiedniego funkcjonowania organizmu potrzebny jest również kwas askorbinowy.

Wielu z nas zna kwas askorbinowy pod hasłem witaminy C. Kwasu askorbinowego nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować sam. Źródłem tej witaminy są wobec tego stosowne składniki pokarmowe. Naturalnym źródłem kwasu askorbinowego będą warzywa i owoce. Jednak składnik ten można również przyjmować w przypadku suplementów diety. Oczywiście ludzie, którzy stosują się do poleceń dietetyków oraz spożywają dziennie pięć porcji warzywnych i owocowych nie muszą przyjmować produktów uzupełniających dietę co może zawierać witaminę C – odkryj więcej tutaj. Bogate w witaminę C będą produkty owocowe na przykład dzikiej róży. Znaczną ilość zawierają także owoce porzeczki.