Ćwiczenia wydają się być istotne dla wszystkich niezależnie od wieku — zwłaszcza jeżeli mamy siedzący tryb życia

Niejeden lekarz i rehabilitant powie nam szczerze, że musimy się ruszać, by za jakiś czas nie odczuwać bólu pleców albo szyi.
Regularne ćwiczenia wydają się być szalenie istotne dla każdego człowieka.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Nie trzeba pewnie nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być dobrą opcją dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli jednakże pracujemy każdego dnia przy komputerze, to warto po pracy iść na jakiś trening. Nie musi być to nic modnego. Można iść ze znajomymi z pracy na siłownię lub w pojedynkę na basen. Decyzja zależy od tego, co sprawia nam radość. To musi być nasza główna wskazówka, jeżeli pragniemy zacząć ćwiczyć. Nie ma sensu zmuszanie się do czegoś. Jeśli będziemy trenować na siłę, to i tak po jakimś czasie to rzucimy, bo będziemy szukać wyłącznie wymówek. Zatem róbmy to, co sprawia nam radość, ale co także aktywuje nasze mięśnie. Pamiętajmy tylko o tym, żeby nie przeciążyć się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać od małych rzeczy i stopniowo zwiększać ilość kilometrów czy obciążenia na siłowni. Istotne wydaje się być to, żebyśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to podstawa.

Zrobisz krok naprzód, jeśli zobaczysz, co ma praktyczna oferta. Przekonaj się, że faktycznie informacje tam zawarte są istotne.

Możemy na przykład zapisać się na aerobik w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam fajniej w grupie lub potrzebujemy motywacji oraz trenera, to nie wstydźmy się tego.

Trening, który umorduje nas w prawidłowy sposób, ulepszy naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — zwłaszcza plecy.