Czas na secondhandy

Pragniesz być oryginalna, pragniesz ubierać się po swojemu, ale popularne sieciówki proponują tylko skrojone dla potrzeb większości ubrania? Nie chcesz wyglądać jak cały tłum, nie chcesz być jak osoba z katalogu. Zdajesz sobie sprawę, czego powinnaś się spodziewać, gdy pójdziesz się do popularnego sklepu z odzieżą, a co jak chcesz odnaleźć swój styl?

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem są lumpeksy, czyli sklepy z odzieżą używaną. Chociaż od zawsze było ich w Polsce sporo, to od niedawna nastała najprawdziwsza moda na taki rodzaj

Kolorowy sweter

Autor: mike krzeszak
Źródło: http://www.flickr.com

odzieży. Powodów jest kilka. Najważniejszy z nich – a jakże! – czynnik ekonomiczny. Ubrania w lumpeksie są naprawdę niedrogie, stać na nie każdą osobę, nawet osobę z niezbyt dużymi dochodami.

Dlatego też, gdy zapowiadany jest dowóz towaru to przed lumpeksem tłoczą się długie kolejki ludzi, którzy pragną znaleźć coś właściwego dla własnych] potrzeb. Najważniejsze, iż, w takim sklepie kupisz wszystko: od bielizny (chociaż nie wszędzie znajdziesz bieliznę) po kurtki na zimę. Znajdziesz spodnie, eleganckie swetry damskie czy swetry proste damskie (wizytowe swetry dla pań), rozpinane koszule, swetry rozpinane damskie czy swetry wiązane damskie i tak dalej i tym podobne (ładne swetry rozpinane dla pań).

Kolejki, które powstają przed lumpeksami nie biorą się jednak nie jedynie z

Manekin na wystawie sklepu odzieżowego

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

czynnika ekonomicznego. Dużo osób chodzi tam, by właśnie znaleźć jakieś fantastyczne, stylowe odzienie. Najczęściej chodzą tam młode kobiety, które nie chcą już więcej ubrań z wielkich sklepów, nie chcą ciuchów, które widzą na każdym kroku, chcą czegoś nowego i unikalnego.

Często w związku z tym powinno się pojawiać się w lumpeksie bardzo szybko, tuż po nowym dowozie, bo jeśli zawitamy później możemy być przekonani, że ostaną nam się gorsze partie towaru.

Choć jest coraz więcej tego typu sklepów to jednak stali bywalcy wiedzą, kiedy najlepiej się udać, gdyż tam istotnie oczekują najlepsze partie odzieży. Jak coś się zapowiada to idzie informacja po mieście i następnie już od samego rana wyczekują kobiety, stare i młodsze, na to, co zostanie im zaoferowane.

Wydaje się, że moda na lumpeksy nigdy nie zniknie, ponieważ pomijając kwestie ekonomiczne bardziej od wszystkiego liczy się unikalność.

Podoba Ci się ten tekst? To przejdź do oferty koszulki sportowe, by zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Gdzie, jak nie w lumpeksie odnajdziesz coś wiekowego, ale unikatowego, gdzie, jak nie tam odkryjesz ciuch, który oczaruje koleżanki?