Czy implanty do dobre rozwiązanie? O jakich sprawach pamiętać? Co jest najważniejsze?

Temat implantów pojawia się już od jakiegoś czasu, a opinie są bardzo różnorodne. Wiele osób nie decyduje się na nie mówiąc, iż powodują one choroby jamy ustnej, a także to, iż organizm szybko je odrzuca. A właściwie jak jest naprawdę?

wybór leków

Autor: aussiegall
Źródło: http://www.flickr.com
Implant jest sztucznym korzeniem zęba w kształcie śruby, który jest wykonany z tytanu. To metal, który nie uczula i łączy się z tkanką kostną. Po przewierceniu kości lokalizuje się go w szczęce albo żuchwie, następnie natomiast mocuje się tam łącznik oraz porcelanową koronę. Pełna konstrukcja jest mocna, identycznie jak naturalny ząb. Możemy więc po całym zabiegu jeść swoje ulubione potrawy, bez ryzyka, iż coś się wydarzy z naszym nowym zębem.
Taki wczepienia tytanowego elementu implantu nie jest zbyt długi, bo zajmuje tylko w okolicach trzydziestu minut. Jednakże do momentu rekonstrukcji zęba upływa sporo czasu. Dopiero po 3-6 miesiącach, kiedy sztuczny korzeń będzie zrośnięty z kością, osadzi się na nim łącznik, zaś po upływie kilkunastu dni bierze się wycisk, ażeby przygotować koronę.

Nie ma co czekać, takie rzadkie okazje należy prędko wykorzystać, zatem nie wahaj się i po prostu sprawdź kompletną ofertę (https://psycholog-seksuolog.com/oferta/psycholog-strzegom/).

Warto tego typu zabieg wykonać w najlepszym miejscu, a jak implanty Płock zapewnia takie usługi – przejdź do plock.centrumdemed.pl.

Utrzymanie się implantu aż w 80% zależy od pacjenta. Musimy dokładnie czyścić zęby oraz chodzić co pewien czas na kontrolę do dentysty. Przy niezbyt starannej higienie jamy ustnej wokół implantów są w stanie gromadzić się bakterie, zaś to może powodować miejscowy stan zapalny dziąsła, a później zakażenie kości. Rezultatem będzie odrzucenie wszczepu. Musimy więc pamiętać o kontrolach u dentysty, aby sprawdzać stan implantów i zębów. A jak dentyści Płock zapewnia najlepszych specjalistów.