Czym jest zabieg mlikrodermabrazji?

Gdy cera jest wysuszona oraz szorstka, można zagwarantować jej należyte złuszczanie jak też regenerację w trakcie zabiegu mikrodermabrazji w dobrym salonie kosmetycznym.

mikrodermabrazja

Autor: Justin Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Mikrodermabrazja poświęcona jest głównie dla ludzi walczących z zaskórnikami, bliznami potrądzikowymi a także ubytkiem kolagenu. Niemniej jednak każdorazowo przed zabiegiem kosmetolog winna przeprowadzać gruntowną analizę naszej skóry, albowiem głębokość złuszczenia będzie dobrana indywidualnie. Mikrodermabrazja jest to zabieg bezbolesny. Nie zostawia blizn zaś po jego przeprowadzeniu nie będziemy wyłączeni z działań codziennego życia. Wyłącznie na wrażliwej cerze pojawić się mogą leciutkie zaczerwienienia.

Potrzebny jest Ci link referencyjny? Nie przejmuj się. W naszym kolejnym artykule znajdziesz to, czego poszukujesz. Namawiamy!

Za każdym razem można odczuć delikatne mrowienie, które ustąpi na pewno po kilku godzinach. Mikrodermabrazja to inaczej powiedziawszy mechaniczny peeling, jaki polega na sukcesywnym złuszczaniu naskórka twarzy, za pomocą narzędzia posiadającego tak zwane ścierające głowice. Górne warstewki naskórka zostają zlikwidowane, wskutek czego powstają zregenerowane komórki. Po przeprowadzeniu zabiegu skóra jest do perfekcji gładka. Wszystko trwa około jednej godziny. Kosmetyczka uzupełnia zabieg położeniem maseczki.

mózg

Autor: sfllaw
W salonach kosmetycznych możesz korzystać z mikrodermabrazji diamentowej a także korundowej. Pierwsza wskazana jest dla skóry delikatnej, bowiem poprzez użycie diamentowej końcówki ryzyko podrażnień jest o wiele mniejsze.

zabieg taki polega na przemieszczaniu końcówki przyrządu po skórze jak też zasysaniu równolegle obumarłego naskórka, warstwa po warstewce, do wygładzenia nierówności cery i wyrównania jej kolorytu. Cera po takim zabiegu prezentuje się znakomicie.