Czym naprawdę cechuje się paryski szyk za którym tak tęsknią kobiety?

Zazdroszczą nam na globie „tego czegoś”, co stanowi o francuskim kierunku – naturalnego, niewymuszonego szyku: niewygładzonych włosów Vanessy Paradis, przetartych dżinsów Charlotte Gainsbourg, chłopiecych jasnych koszul i butów typu balerinki Inès de la Fressange, niezwykłej prezencji Clémence Poésy. standardowa odzież.

francuski styl

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Francuzka ubiera się ze znaczniejszym umiarem niż gorąca Włoszka czy ekscentryczna Angielka. Zamieszkujemy w państwie, w jakim damska elegancja nie bywa na pokaz. A to temu, że stare tradycje francuskiej burżuazji są wciąż aktualne. W XIX wieku narzuciła ona innym środowiskom swe wzorce, opierane na dogmatach nielicznej już wówczas, wyniszczonej arystokracji. Francuzka zwyczajnie nie toleruje przesadyzmu, ma naturalny, zdrowy wygląd. Nie obawia się udać na ulicę nieuczesana, z niepolakierowanymi paznokciami i pociechą pod pachą. Pomimo tego symulowanego luzu jest elegancka (-> przeczytaj na stronie). To właśnie tej nucie dzikości, ciągle modnej, zawdzięczała swoją sławę Brigitte Bardot, nagminnie naśladowana, a jednak niedościgniona. Francuzka mniej się też martwi skutkami upływu czasu i nie unika kuchennych rozkoszy. A może także, zarówno w sprawach kuchni, jak i stylu, zachowuje zdrowy rozsądek, kierując się dewizą: „Znaj takt. Nie nadużywaj tego, co dobre”?

Cudzoziemcy mówią, że Francuzki są szarobure. Mówiąc to, nie pamiętają o niuansach. Francuzki stawiają na naturalność, skupiają się na trafnym dobraniu torebki, i aby kupić klasyczne obuwie. Dodatki też używa w umiarze. Amerykanki chcą dążyć za modą. Włoszki są bardziej wyrafinowane.

modowe inspiracje

Źródło: flickr.com
Uosobieniem paryskiej elegancji może być Kate Moss w reklamie Yves’a Saint Laurenta czyli włosy związane w luźny kok, pani szykowna, ale nie bardzo wymuskana. Elegancja rodem z Paryża i francuski life style to dla wielu niedoścignione schematy (-> sprawdź dodatkowe informacje). Francja jest nie bez powodu jednoznacznikiem ponadczasowej elegancji.

Opublikowane w tym serwisie wiadomości są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę skórzane kosmetyczki, na której przeczytasz pokrewne kwestie.

To wszak Coco Chanel, najbardziej znana projektantka mówiła, iż „moda przemija, styl pozostaje.” Kanony kształtowane w owym państwie tworzą od mnóstwa lat wzór nie tylko dla Europejek i Europejczyków.

Ludziom, którzy szukają porad, jak w życiu tworzyć paryski styl, polecamy pozycję książkową „Lekcji Madame Chic” Jennifer L. Scott. Autorka odkrywa sekrety życia paryskiej rodziny zamieszującej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu.