Dama na siłowni – w jaki sposób bezpiecznie rozpocząć treningi?

Na śliczne ciało składają się 2 podstawowe czynniki – zdrowy sposób żywienia jak też regularna fizyczna aktywność. Jak bezpiecznie powinna startować dama na siłowni?
Mnóstwo kobiet popełnia naczelny błąd, próbując wdrożyć do swojego życia jedno jak też drugie zanadto intensywnie, przez co przeforsowane rychło rezygnują.

Śnieżka

Autor: hr.icio
Źródło: www.flickr.com
Dlatego powinniśmy pamiętać, że wybierając się na siłownię nie wolno od razu rzucać się na wszystkie maszyny, a trening (Polecam trening ems) wcale nie musi trwać trzech godzin, żeby był skuteczny. W taki sposób kobieta może zrobić sobie jedynie krzywdę. Naturalnie wszyscy to wiedzą, jednak trudniej jest z realizacją. Niestety, nawet jeżeli będziemy wykonywać wszelkie ćwiczenia dokładnie, jednak niesystematycznie – niewiele nam to da. Dlatego zanim panie zdecydują się na zakup karnetu, muszą dokładnie zaplanować własny rozkład dnia, odpowiadając sobie na pytanie: Kiedy będę mieć czas na ćwiczenia?
Mnóstwo kobiet rozpoczynających swoją przygodę z siłownią potwierdziło, iż największym kłopotem była dla nich właśnie organizacja czasu . Trudno im się zmotywować, kiedy powracają wyczerpane z pracy, muszą zrobić pranie, obiad, pozmywać naczynia i jeszcze znaleźć czas na ćwiczenia. Najważniejsze, to uświadomić sobie, że bez względu na to jak bardzo kobieta byłaby wyczerpana, tak naprawdę ma siłę na treningi! Co więcej – po opuszczeniu siłowni będzie się czuła o wile lepiej. Wypoczęta oraz zadowolona.

Zanim jeszcze przekroczysz próg siłowni, warto się upewnić, czy jesteś odpowiednio przygotowana do ćwiczeń. Z pewnością potrzebne będą ubrania fitness oraz buciki. Niestety, nie mogą to być normalne tenisówki. Potrzebujemy odpowiedniego obuwia, ze stabilną podeszwą.