Dawca nasienia niejednokrotnie okazuje się ostatnią deską ratunku dla małżeństw, jakie pragną mieć dziecko, ale nie jest im to dane

Dla wielu małżeństw urodzenie dziecka jest wielkim marzeniem, jednak niestety nie wszystkim bywa to dane. Bywa tak, że w czasie starania o malucha występują kłopoty z płodnością oraz potrzebna jest profesjonalna kuracja. W pewnych wypadkach ostatnią szansą dla takich par staje się sztuczne zapłodnienie i dawca nasienia.

Nowe możliwości leczenia niepłodności

Małżeństwa, które dostrzegają, że mają problem z zajściem w ciążę,

badanie nasienia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

nierzadko zgłaszają się do klinik leczenia bezpłodności. Pomyślnie takich miejsc w Polsce ciągle przybywa, jak także udostępniane są w nich coraz lepsze warunki. W klinikach pary zostają otoczone dobrą opieką, wykonuje się skrupulatny wywiad medyczny, jak też komplet badań, jakie mogą nakreślić istotę problemu. Przeprowadza się również test na płodność – przeczytaj o dawcach nasieniach.

Leczenie niepłodności

Diagnostyka niepłodności w tego rodzaju klinikach bywa przeprowadzana pod kątem trzech parametrów: niepłodności żeńskiej, męskiej i partnerskiej. W przypadku pierwszej przeprowadza się komplet diagnoz mających za zadanie ukazanie poziom hormonów w danej fazie cyklu, budowy narządów rodnych kobiety oraz zmian zachodzących w nich podczas trwania cyklu. Panowie bywają poddawani analizie nasienia, w czasie czego kontroluje się ilość oraz ruchliwość plemników. Głównym sposobem diagnozowania niepłodności partnerskiej okazuje się test PCT – przeczytaj o testach na płodność.

A jeśli leczenie nie przynosi efektów

Następstwem wcześniej wymienionych badań staje się rozpoczęcie leczenia według metody dopasowanej przez specjalistę indywidualnie do każdego przypadku. W wielu wypadkach terapia przynosi spodziewane oraz szczęśliwe efekty, jednak czasami zdarza się, że para sauny fińskie nie może wspólnie począć dziecka. W takim przypadku wskazaniem bywa sztuczne zapłodnienie. Ono też przybiera różnorakie oblicza, ponieważ wykonuje się zapłodnienia z zastosowaniem nasienia partnera kobiety lub nasienia pochodzącego z banku spermy. Czasem potrzebna staje się również adopcja komórek jajowych, jeżeli kobieta nie ma swoich jajeczek albo ma ich zbyt mało .