Depresja? Głowa do góry!

Nie czarujmy się – Polska jest śliczna, ale jej pogoda już dużo mniej. Pora zimowa przeciąga się od początków jesieni do pierwszych dni kwietnia, co jest niesamowicie zasmucające dla wszystkich. Deficyt światla oznacza, że każdy z nas odczuwa silny spadek nastroju. Słońce bowiem jest konieczne do sprawne funkcjonowania naszego organizmu – jego deficyt posiada szkodliwy wpływ na hormony. W Polsce obserwujemy to w dużej skali, lecz o wiele gorzej czują się obywatele krajów skandynawskich. Analizy udowadniają, że w tych regionach jest spory procent samobójstw, które biorą się ze schorzeń depresyjnych.

jesień

Autor: Zepp Web
Źródło: http://www.flickr.com

Z zimą jest związana depresja z powodu braku światła, która jest drastycznym zmniejszeniem dobrego samopoczucia w czasie ponurych dni. Wiele osób ignoruje symptomy takiej dolegliwości, uważając ją za coś niepoważnego.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (https://shapeofu.pl/zabiegi-na-twarz/endermologia-lpg/), która dotyczy omawianej sprawy, zatem zapewne też Cię zaintryguje.

Jest jednak odwrotnie – depresja sezonowa może prowadzić do bardzo okropnych konsekwencji. Zły humor może spowodować zmniejszenie skuteczności pracy, zaburzenia w kontaktach z rodziną oraz myśli samobójcze.

Jak sobie radzić z takim schorzeniem? Najlepszym lekiem jest lampa antydepresyjna. Tego rodzaju urządzenie emituje światło zbliżone do naturalnego blasku Słońca. Lampę antydepresyjną można nabyć i ustawić w mieszkaniu bądź raz na jakiś czas zaglądać do miejsc, które posiadają w ofercie sesje kuracyjne z takim blaskiem. Jeżeli zatem zauważasz, że coraz ciężej wstaje ci się z łóżka, humor jest kiepski i nie posiadasz chęci na wiele rzeczy, powinieneś przemyśleć zakup takiej lampy. Mądrze jest również przejść się do apteki i zdobyć kilka wartościowych preparatów, takich jak witamina D. Jeżeli twoja depresja sezonowa przemienia się w długotrwałe załamanie humoru, musisz koniecznie wybrać się po diagnozę do specjalisty. W takich sytuacjach konieczne jest kurowanie się odpowiednimi lekarstwami oraz uczęszczanie na trwającą parę tygodni terapię psychologiczną – czytaj tutaj więcej.