Dlaczego nie należy zażywać dużej ilości przeciwbólowych środków?

Jest najczęstszą dolegliwością, jaka nas spotyka. Zazwyczaj pojawia się on w niespodziewanych momentach oraz dezorganizuje nam cały dzień. Z punktu widzenia medycyny, ból ostrzega nas o niebezpieczeństwach na przykład o chorobie, która się rozbudowuje lub uszkodzeniach ciała.

medykamenty

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Lekarstwa uśmierzające ból najlepiej jest zażyć w pierwszej fazie, gdyż w takiej okoliczności jest to najskuteczniejsze. Gdy ból staje się trudny do opanowania, wtedy należy działać efektywnie oraz w miarę szybko. Każdy z leków posiada międzynarodową nazwę, która obowiązuje na całym świecie i oznaczoną substancję czynną takiego środka. Może to być przykładowo paracetamol albo ibuprofen. Handlowa nazwa lekarstwa jest nadawana przez firmę, która ten medykament wynalazła.

Nie wahaj się- przejdź do oferty, żeby uzyskać uzupełniające informacje na opisywany w tekście zagadnienie. Oczekujemy na twoją opinię!

Właśnie inna nazwa lekarstwa, która jest zaprojektowana, oddziałuje na świadomość człowieka oraz powoduje sięgnięcie po dany lek częściej niż po jakieś odmienne lekarstwa. Pudełka, które różnie prezentują się i są kolorowe, bardzo często zawierają ten sam medykament. Może się odróżniać tylko postacią farmaceutyczną na przykład prędko rozpuszczająca się żelowa kapsułka lub tradycyjna tabletka. Często nie ma konieczności kupowania dwóch różnych lekarstw, ponieważ w środku jest taki sam składnik.

ubezpieczenie - koło ratunkowe
lekarstwa

Autor: Racoon Polska
Źródło: Racoon Polska
Paracetamol posiada działanie uśmierzające ból oraz przeciwgorączkowe, ale nie posiada działania przeciwzapalnego. Posiada to również swoje plusy, ponieważ nie powoduje efektów ubocznych, jakie typowe są dla leków niesteroidowych lub przeciwzapalnych. Paracetamol jest stosowany również u mniejszych dzieci i u kobiet spodziewających się potomstwa oraz tych, które karmią. Jednak w wypadku kobiet karmiących jest zalecane wcześniejsze skonsultowanie się z doktorem.

Często jest tak, że w punkcie maksymalnym desperacko sięgamy po przeróżne lekarstwa uśmierzające ból. Może to być Aspiryna i Ibuprofen lub Naproxen. Zażywanie dwóch przeciwbólowych lekarstw nie jest najlepszym rozwiązaniem.