Dlaczego wygląd mężczyzny jest bardzo kluczowy? Czy to nie dziedzina kobiet? Co trzeba przez to rozumieć?

Jak twierdzą psycholodzy społeczni, a zwłaszcza jeden z najbardziej znanych i popularnych – Robert Cialdini, lubimy zwłaszcza tych, którzy są atrakcyjni fizycznie i po prostu nam się podobają. Robert Cialdini wie w czym rzecz, od lat trudni się technikami wywierania wpływu społecznego, a jego publikacje sprzedają się w milionach egzemplarzy. Co więc warto zrozumieć z tej lekcji? Nie, nie chodzi o operację plastyczne, jest prostszy sposób – ładnie się prezentować, oznacza, iż gustownie prezentować, czyli pomyślmy o odpowiednim ubraniu.

zegarek

Autor: jared leininger
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle istotne i to w wielu dziedzinach naszego życia. W sferze prywatnej mamy bardziej znaczne szanse, że zaciekawimy płeć przeciwną, w sferze zaś zawodowej prościej będzie nam pozyskać klienta, kluczowych kontrahentów, a także zachować odpowiednie relacje ze współpracownikami. W tym sensie najczęściej myślimy o kobietach, iż kobieta musi cudownie się prezentować, gdyż faceci bardziej kochają „oczami”. W ten sposób pierwsze wrażenie, odpowiedni ubiór, to pewność, iż kobieta zwróci na siebie uwagę. Przykładowe produkty: tanie zegarki męskie

O mężczyznach natomiast się mawia, że ważna jest ich osobowość, ton głosu, ich obycie i humor. O wyglądzie mówi się, że jest istotny, ale nie najbardziej ważny. To oczywiście nie do końca prawda, bo uroda faceta nie jest tak określona jak kobiety, a więc trudno określić czy ktoś ma fajny wygląd czy jest brzydki, ponieważ tu bardziej jest ważne podejście do tej problematyki poszczególnych kobiet. Niemniej, abstrahując od tego zagadnienia, nie ulega wątpliwości, iż facet powinien być dobrze ubrany. Mężczyźni zawsze byli, są i będą zdobywcami, raczej nic w tym zagadnieniu się nie zmieni. Więcej informacji uzyskasz na stronie:

zegarek

Autor: Matthew Hine
Źródło: http://www.flickr.com
O co w tym chodzi? Muszą oni bez przerwy udowadniać pozostałym, konkurentom, ale także najbliższej rodzinie, że umieją coś zdobyć, o coś się troszczyć. Powinni ukazać, iż mają nad tym kontrolę i niestraszne im życiowe kryzysy. Odpowiedni ubiór podkreśla ten status. Jeśli myślimy o ubiorze nie powinniśmy także zapominać o odpowiednich dodatkach. Jeśli zaś chodzi o dobrze ubranego faceta to bez wątpienia markowe zegarki męskie mają tutaj bardzo ważną rolę. Każdy mężczyzna wygląda lepiej, bardziej poważnie i solidnie, jak ma taki zegarek. Warto o to zadbać i pamiętać o tej zależności. Jeśli nie poznałeś jeszcze takiej zasady warto od teraz wprowadzić ją w życie.