Dolegliwe wady wzroku zazwyczaj można wyleczyć, decyduje się na to coraz większa liczba osób

Przyczyny powstawania wad wzroku to przede wszystkim dziedziczenie oraz niedbanie o oczy. Te dokuczliwe przypadłości coraz mocniej komplikują egzystencję oraz mają wpływ na obniżenie nastroju ludzi nimi dotkniętych.

Gałka oczna to faktycznie zwykła mała kulka. Jej konstrukcja decyduje o tym, w jaki sposób dana osoba postrzega rzeczywistość. Już nieznaczne odejście od normy powoduje zapoczątkowanie wady wzroku. Wówczas obraz, który odczytywany jest przez mózg staje się zdeformowany, może być rozmazany a także nieostry. Wielce nieznośną nieprawidłowością jest astygmatyzm, charakteryzujący się wyciągniętym i rozmytym obrazem.

operacja plastyczna

Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com

Toteż duża liczba ludzi szuka pomocy online, wpisując w wyszukiwarce hasło: astygmatyzm operacja Czytaj więcej. Dzisiaj wyspecjalizowane kliniki są w stanie usunąć astygmatyzm na stałe. Kolejne męczące nieprawidłowości to np. krótkowidztwo i dalekowzroczność. Znikomy odsetek ludzi cierpi też na daltonizm, czyli złe postrzeganie barw. Z kolei zez to nieprawidłowość odznaczająca się osłabieniem mięśni oka. Jest to wada istotnie ograniczająca jakość egzystencji: cierpiący na nią mają problem z prowadzeniem samochodu oraz uprawianiem sportu. Szczęśliwie możliwa jest korekcja zeza u dorosłych, aczkolwiek znacznie lepiej jest wyleczyć oczy, gdy jest się dzieckiem. Rezultaty takiej procedury we wczesnej młodości są najlepsze.

Zez jest też jednym z powodów tworzenia się ‘leniwego oka’, czyli osłabienia zdolności widzenia w jednym oku. Lekarze zaznaczają, że korekcja zeza u dorosłych jest wyłącznie kosmetyką i nie jest możliwe zyskanie prawidłowego widzenia obuocznego. W przypadku maluchów, które przejdą taki zabieg, jest bardzo duża szansa na całkowite przywrócenie prawidłowego ustawienia gałek. Osoby dotknięci astygmatyzmem mają dużo większą szansę na wyzdrowienie, prawdopodobnie dlatego częściej w Internecie znajdziemy hasło: astygmatyzm operacja aniżeli korekcja zeza u dorosłych Operacyjne leczenie (stomatologia bielany) zeza na optegra.pl . W dodatku operowanie astygmatyzmu obarczone jest znacznie mniejszym ryzykiem i nie wymaga zupełnej narkozy. Zabieg korekcji zeza wiąże się z określonymi przygotowaniami. Nie wolno jeść i przyjmować płynów na sześć godzin wcześniej.