Dresscode – reguły tyczące się ubioru obowiązujące w pracy.

Strój ma ogromne znaczenie, i to nie wyłącznie w życiu codziennym, ale również, a być może przede wszystkim w miejscu pracy. To w jaki sposób wyglądamy to nasza wizytówka, bowiem pierwsze wrażenie jest tylko jedno i należy uczynić, by było ono jak najlepsze. Wielu z nas z pewnością słyszało o czymś takim jak dresscode, czyli regułach ubioru obowiązujących w miejscu, w którym pracujemy.

W zależności od miejsca, zasady te się różnią, oczywistym jest, iż osoby, które pracują w banku, czy też korporacji, nie będą miały możliwości ubierać stroju roboczego, a raczej założą elegancki strój, dzięki któremu będą wyglądać profesjonalnie. Taki strój jest szalenie istotny i wymagany przez wielu pracodawców, co oczywiście, jest czasami męczące, kto bowiem pragnie ubierać kostium, kiedy gorąc leje się z nieba i jedyne o czym marzymy to spodenki i t-shirt? Jednak nie ma to najmniejszego znaczenia, w pracy musimy prezentować się tak, jak życzy sobie tego nasz pracodawca. Każdy musi dostosować się do ogólnie panujących zasad w korporacji, nie ma wyjątków. Co ciekawe, na zatrudnionych, którzy nie szanują zasad stroju, można nałożyć sankcje, zatem korzystniej jednak posłuchać pracodawcy.

kucharz przyrządzający potrawę w restauracji

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu dresscode jest najbardziej znany w korporacjach, gdzie nadzwyczajnie dba się o to, by ich pracownicy szanowali reguł tyczących się określonego ubioru. Zatrudnieni zazwyczaj zostają poinformowani o zasadach jeszcze przed zaczęciem wykonywania pracy, co świadczy o tym, iż zasady te są niezwykle respektowane. Warto pamiętać, iż dresscode nie określa tylko typu stroju, ale także jego kolor i nie jest to wymysł pracodawcy, tylko świadczy nie tylko o profesjonalizmie całej korporacji, ale również, co istotne, jest wyrazem szacunku w stosunku do klienta. Do najczęściej zabronionych rzeczy odnoszących się ubioru zalicza się zakaz odkrywania pewnych partii ciała, zakazuje się także noszenia jeansów czy klapków, wszystko to w trosce o dobre imię przedsiębiorstwa. W tym przypadku, nierzadko zdarza się, iż strój zostaje zakupiony przez pracodawcę, aby nie obciążać kieszeni zatrudnionych.

W danych środowiskach, ubiór to nie tylko kwestia prezentowania się, ale ochrony, bowiem dane zawody wymagają noszenia specjalnie przystosowanego kostiumu, który pełni również funkcję ochronną. Do tego typu profesji zalicza się nie tylko te wykonywane w zakładach, ale również kucharze, który noszą, znany wszystkim, kitel, który z pewnością mówi nam jaki zawód wykonują. Każdy przecież widząc kucharza ubranego w charakterystyczny ubiór, zaczyna go bardziej szanować i wierzy w jego talent. Dlatego też tak ważny jest taki strój w pracy, bowiem od razu wpływa on na psychikę przyszłego klienta.

obsługa hotelowa

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Propozycja firm, które oferują odzież dla kucharzy, jest naprawdę szeroka, więc każdy pracodawca znajdzie coś właściwego dla swoich pracowników, co ciekawe, pewnie sporo z nas zauważyło, że znani, międzynarodowi kucharze, posiadają spersonalizowane stroje kucharskie, co stanowi gwarancje ich talentu w dziedzinie gastronomii. Kolejną dziedziną, w której strój to także wizytówka całego zakładu, jest branża hotelarska, dresscodu przestrzega się zwykle w luksusowych hotelach, w których obsługa jest na najwyższym poziomie, a zatrudnieni noszą przygotowane specjalnie dla wybranego hotelu kostiumy, które stają się znakiem rozpoznawczym całego hotelu – sprawdzić to możemy wpisując w sieci frazę odzież dla hoteli. Ukaże się nam spora gama charakterystycznych mundurków.

Gdy zainteresował Cię omawiany temat, obejrzyj www (http://www.skalnik.pl/kurtka-minimalist-black-marmot-597327) a zapewne uzyskasz więcej informacji na to ciekawe zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Wiemy już, że odpowiedni strój w pracy, to nie tylko kwestia estetyki, ale także dbałość o klienta i nasze zdrowie.