Elegancko i komfortowo – modne obuwie męskie

Mężczyźni także powinni zwracać uwagę na modę, dlatego należy uważnie śledzić aktualne trendy. Szukając obuwia dla mężczyzny z klasą dobrze jest zdecydować się na buty dobrej jakości, o klasycznym wzorze oraz renomowanej marki. Obuwie męskie Clarks stawia na klasykę, która nawet po upływie paru lat nadal będzie w zgodzie z modowymi kierunkami.

Buty Clarks

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Prostota nie oznacza jednak gładkiej powierzchni. Każde obuwie, nawet męskie, ma pewne ozdobienia. Trzeba przy tym przypatrzyć się przeszyciom. W jaki sposób są zrobione, gdzie są wykonane i jakimi nićmi są zrobione? Zawsze modnie wyglądają przeszycia wokół sznurówek oraz wokół pięt.

Niektórzy Mężczyźni kupują obuwie z przeszyciami dookoła stopy. Oczywiście wszystko zależy od gustu oraz uroczystości na jaką planuje się włożyć wybrane obuwie. Przy wyborze klasycznych i eleganckich butów istotną rolę odgrywa barwa obuwia. Oczywiście od wielu lat czarny kolor dobrze pasuje do mężczyzny z klasą oraz na oficjalne spotkania, ale brąz i to w przeróżnych odcieniach również wygląda elegancko. () Szczególnie, gdy buty wykonane są ze skóry licowej. Dokonując zakupu męskich i klasycznych butów trzeba wziąć pod uwagę również tworzywo z jakiego są one wykonane.

Najlepiej prezentuje się skóra licowa. Decydując się na eleganckie obuwie należy również pamiętać o ich pielęgnacji. Takich butów nie suszy się przy kominku lub na grzejniku. Przemoczone buty trzeba wypchać gazetami oraz zostawić do przeschnięcia w temperaturze pokojowej. Do pastowania należy użyć: odpowiednie pasty, woski i kremy, a do polerki trzeba używać szczotki z naturalnego włosia. Obuwie męskie Clarks gwarantuje nie tylko elegancję ale i komfort noszenia – sklep Clarks24.pl.

Clarks
W trakcie zakupu najistotniejszy jest dobór rozmiaru do wielkości stopy. By zmierzyć stopę trzeba stanąć na boso przy ścianie. Pięty powinny dotykać ściany. Przy dużym palcu należy ułożyć na przykład książkę lub dowolny przedmiot a następnie zmierzyć długość od ściany do książki (lub innego przedmiotu).

Czynność trzeba powtórzyć dla drugiej stopy. Jeśli pomiary będą się różniły, oczywiście należy wybrać większy. By uniknąć złego dostosowania rozmiaru obuwia do długości stopy najlepiej jest przymierzać buty w sklepie. Tak więc, szukając klasycznego obuwia trzeba kierować się barwą, sposobem wykonania i przede wszystkim rozmiarem, a po zakupie ważna jest ich właściwa pielęgnacja.