Endoproteza, czyli co nas czeka po operacji Dowiedz się nieco więcej o wynikach najnowszych badań

Dziś medycyna dokonała mnogich przełomów oraz kroków naprzód. Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu fachowców, znaleziono rozwiązania usuwające wiele problematycznych dawniej chorób. W tym celu pozyskiwany jest zwykle materiał genetyczny, dzięki czemu kontynuowane jest leczenie.

Potrzebne są właśnie komorki macierzyste, których wykorzystanie jest znakomite w leczeniu chorób jak łagodna czy umiarkowana choroba zwyrodnieniowa dotykająca staw kolanowy, określana jako artroza. Używa się ich także z sukcesami w przypadku częściowego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego, określanego jako ACL, jednak też więzadła krzyżowego tylnego – PCL. W ten sposób rany goją się prędko i skutecznie. Metoda ta została opatentowana już jakiś czas temu. Terapia z użyciem takich komórek na pewno będzie w stu procentach idealną alternatywą dla każdej chorej osoby, która od dłuższego czasu znosi przewlekły oraz promieniujący ból kolan. Może to być rezultat uboczny uprzednich urazów czy zmian zwyrodnieniowych.

biodro

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com

Zwyrodnienie stawu biodrowego oraz problemy z kolanami – eksperci udzielą niezbędnej pomocyGdy cierpimy na złożone zwyrodnienie stawu biodrowego oraz w niedługim czasie planujemy podjąć specjalistyczne leczenie operacyjne, temat jak endoproteza biodra stanie się nam niezwykle bliski (). Lekarze informują wszystkich pacjentów, których poddają takim zabiegom o rozmaitych skutkach ubocznych oraz o tym, w jaki sposób będzie przebiegać faza po ukończonej operacji.

Często po operacji endoprotezy dostrzega się zwichnięcia, dlatego powinniśmy zebrać informacje na temat tego, na jaki rodzaj ruchu możemy sobie w tym czasie pozwolić. Po operacji kolana endoproteza kolana także musi zwracać naszą uwagę, powinniśmy zatroszczyć się o zdrowie podwójnie.

Jeżeli bardzo intryguje Cię podnoszona w tym miejscu kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.talentum.pl/edukacja-domowa/) opisującym podobne tematy.

Zabieg wymienienia stawu kolanowego przeprowadza się razem ze znieczuleniem generalnym lub miejscowym, określanym jako rdzeniowe. Pacjent nie odczuwa wówczas bólu w ogóle, dzięki profesjonalnemu znieczuleniu przeprowadzonemu przez anestezjologa o dużym doświadczeniu. Ta operacja będzie trwała maksymalnie do dwóch godzin.