Jak być oryginalnym i wypracować niepowtarzalny styl? Pomoże nam w tym niebanalna biżuteria

Za jedną z najbardziej typowych cech młodości jest uważana naturalna potrzeba bycia oryginalnym. Dorastający ludzie pragną odciąć się od lat dzieciństwa i okazać swoją odmienność.

Biżuteria na letnie festiwale

Autor: Diva
Źródło: Diva
kolczyki dla chłopców

Autor: 紫雪灵儿
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie tym młodzież chętnie sięga ubrania o niezwykłych fasonach czy ciekawych barwach.
Niezwykle istotnym elementem drogi do osiągnięcia własnego stylu jest biżuteria. Dobrze zestawione i ciekawe ozdoby są w stanie odmienić każdy, nawet najzwyklejszy strój. Poprzez charakterystyczną biżuterię młodzież często manifestuje także swoją przynależność do określonych subkultur. Biżuteria dla młodzieży zajmuje dziś ważne miejsce na rynku jubilerskim, a jej producenci współzawodniczą ze sobą w wymyślaniu oryginalnych modeli. Inspirację dla projektantów często stanowią bohaterowie gier komputerowych, kreskówek czy filmów, motywy zaczerpnięte ze znanych bajek lub też wzory typowe dla wspomnianych wcześniej subkultur.

Wbrew utartym stereotypom biżuteria nie jest domeną wyłącznie kobiet. Mężczyźni tak samo chętnie noszą bransoletki, wisiorki czy sygnety, i nie inaczej rzecz się ma z chłopcami – kolczyk dla chłopców. W ofercie producentów biżuterii znajdziemy szeroką paletę ozdób dla młodszych i starszych mężczyzn. Wybierać możemy spośród subtelnych elementów oraz oryginalnych dodatków, które skutecznie potrafią przykuć spojrzenia. Sporą popularność zyskały kolczyki dla chłopców, które dziś wytwarza się najczęściej ze srebra i stali chirurgicznej.