Jak dobrać odpowiedni lek przeciwbólowy np. głowy?

Gdy boli nas dla przykładu głowa czy też kręgosłup, zazwyczaj natychmiast łykamy pierwszą z brzegu tabletkę przeciwbólową. Zazwyczaj także nie zwracamy uwagi na to, jakiego rodzaju dokładnie bierzemy lekarstwo i jaki posiadają one skład.

lek
To bardzo często powielany błąd, który jest bardzo niebezpieczny.
Trzeba pamiętać, że kapsułki na ból, należy brać dopiero w momencie, gdy odczuwamy już pewien ból. W żadnym przypadku nie powinniśmy ich zażywać „na wszelki wypadek”. Zażywany lek musi być dostosowany do danej dolegliwości. Bardzo ważne jest także, żeby przeczytać broszurę informacyjną znajdującą w pudełku. Poznamy w takiej sytuacji, jaka jest dopuszczalna dawka. Przyjęcie większej liczby tabletek z pewnością ani nie przyspieszy działania leku, ani także nie poprawi jego skuteczności. Wręcz przeciwnie: to wtedy mogą występować ewentualne efekty uboczne. Jednym z zazwyczaj pojawiających się rodzajów bólu jest ból zęba. Jest on także bardzo dokuczliwy. Wynika on z powodu rozwijającego się stanu zapalnego.

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam bb glow inne wiadomości na prezentowany wątek, które będą nie mniej wciągające.

Trzeba w takiej sytuacji koniecznie pójść do dentysty, lek uśmierzający ból można zażyć wyłącznie ad hoc. Jedynie wybrane leki (te zawierające ibuprofen) mają ponadto działanie przeciwzapalne.

Jak polubić gotowanie?

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
W przypadku kobiet ponadto mogą wystąpić bóle miesiączkowe. W takiej sytuacji najskuteczniejszym lekarstwem, żeby uśmierzyć ból są te, które zawierają paracetamol. Powinno się z kolei unikać wtedy środków, które zawierają w swym składzie kwas acetylosalicylowy, ponieważ taki składnik mógłby nasilić krwawienie.

Na wspomniany składnik należy także zwracać uwagę, gdy zażywamy lekarstwo na ból kręgosłupa czy stawów. W tym przypadku można by brać tabletki, które zawierają kwas acetylosalicylowy, jednak nie można przekraczać wskazanej porcji.