Jak zbudować masę mięśniową? Jakie działania są ważne? O czym nie wolno zapomnieć?

Masa mięśniowa to najbardziej istotny element, który charakteryzuje budowę ciała. Sprawdzające się| równanie na wypracowanie mięśni jest składową trzech elementów. Przede wszystkim ważna jest strategia odżywiania, ale też intensywny trening jak i właściwe suplementy. W ten sposób trenują najwięksi kulturyści, przez co można też mieć bardzo dobre rezultaty. Przyrost mięśni to normalna konsekwencja częstych skurczów. Bardzo często też podkreśla się rolę fazy koncentrycznej kurczu, jak mięsień ulega skróceniu.

siłownia

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże rozciąganie mięśnia w fazie koncentrycznej, kiedy mięsień się wydłuża, też w bezpośredni sposób wpływa na przyrost mięśni. Dobrze jest kłaść nacisk na fazę negatywną, jest to dość popularna technika przeciążenia mięśni, która daje szybki przyrost ich masy. Dobrze jest spożywać sód, jest to ważny składnik odżywczy, który jest bardzo potrzebny do przyrostu mięśni. Niektórzy są jednak tutaj sceptyczni, ponieważ jest w stanie powodować retencję wody, czyli coś, czego nienawidzą kulturyści – , jacy trenują do zawodów. Jednakże sód umożliwia lepsze magazynowanie glikogenu oraz wchłanianie aminokwasów, polepsza także wrażliwość mięśni na działanie insuliny. Należy także zdawać sobie sprawę z tego, iż ćwiczenia aerobowe mają niezbyt dobry wpływ na budowanie masy. Aerobik upośledza jednocześnie przyrost mocy, lecz również regenerowanie się mięśni, gdyż spala cenny glikogen jak i aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach. Dodanie masy to najlepszy sposób na podwyższenie szybkości podstawowej przemiany materii. Im będzie ona wyższa, tym więcej kalorii będzie spalonych, tym samym prościej można utrzymać szczupłą sylwetkę.

sztangielki

Całkowita siłą, którą mięśnie są w stanie wygenerować jest proporcjonalna do przyrostu mięśni, który zdołasz osiągnąć. Siła to masa, czyli ciężar stojak z hantlami jaki dźwigasz, lecz i przyśpieszeniem (prędkość z jaką wypychasz ciężar, gdy pokonujesz jego opór). Aby wytworzyć większą moc, należy z czasem zwiększać obciążenie. Jednocześnie należ podnosić wybuchowo, czyli zwiększ prędkość podczas drugiej części powtórzeń. Dobrze jest o takich rzeczach pamiętać, nawet jeśli robimy tylko krótki trening przykłady znajdziesz tutaj: sprawdz koniecznie. Nieznajomość tych podstawowych reguł może sprawić, iż nasz wysiłek pójdzie na marne, bo trening okaże się po prostu nieskuteczny.