Jakie są sposoby na zahamowanie rozwoju choroby o nazwie stożek rogówki?

Oczy to niezwykle istotna część m.in. człowieka, która jest wystawiona na wiele różnorodnego rodzaju dolegliwości. Jedną z nich jest stożek rogówki, czyli taka choroba, która zmienia ukształtowanie rogówki z postaci kulistej na stożkową.
Funkcjonuje wiele przyczyn, które mogą powodować występowanie tej dolegliwości, a do najbardziej popularnych z nich należą się czynniki genetyczne lub dziedziczne oraz zaburzenia natury hormonalnej.

stożek rogówki kraków

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
przebarwienia

Autor: Denis Loh
Źródło: http://www.flickr.com
Zdiagnozowanie tej dolegliwości przy pomocy lampy szczelinowej jest możliwe wyłącznie przez specjalistę. Mógłby on stwierdzić istnienie takiej dolegliwości również na podstawie analizy płaszczyzny rogówki przy wykorzystaniu metody tomografii rogówki. Zahamowanie rozwoju takiej choroby jest jeszcze bardziej możliwe, im wcześniej będzie ona zdiagnozowana. Na szczęście poprawa jakości widzenia byłaby w takiej sytuacji możliwa. Jeśli Ciebie albo kogokolwiek z Twoich najbliższych dotknęła choroba pod nazwą stożek rogówki Kraków jest miastem, w którym na pewno znajdziesz profesjonalną poradę.
Warto tutaj dodać, że żeby przywrócić choremu dobrą jakość widzenia, rekomendowane jest używanie twardych i gazoprzepuszczalnych szkieł kontaktowych, gdyż mogą poprawić krzywiznę rogówki. Takie szkła wykonuje się na indywidualne zamówienie wyłącznie na podstawie wyników pipetory za pomocą tomografu rogówkowego. Ponieważ jest to choroba postępująca, w jakimś momencie soczewki mogłyby być niewystarczające. W takiej sytuacji można by zastosować wszczepienie w powierzchnię narządu wzroku tzw.

intacsów, zatem specjalistycznych pierścieni śródrogówkowych. Mogłyby one poprawić widzenie poprzez spłaszczenie szczytu stożka. Niestety taka technika również nie powstrzymuje postępu dolegliwości i po jakimś okresie czasu należy zmienić pierścienie.