Jakiego oleju wymaga dowolna skrzynia biegów i czym są oleje przekładniowe?

Olej przekładniowy jest jednym z najbardziej istotnych warunków, które zabezpieczają skrzynię przełożeń oraz wydłużają jej trwałość. Przekładnia biegów jest to bardzo delikatne urządzenie i olej dobrany do niej nie powinien być dobrany przypadkowo.

zabawa z dzieckiem

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
mycie zębów

Autor: Ellen
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej prowadzi to do usterce oraz drogich wizyt w autoryzowanym warsztacie.
Taki olej przekładniowy 75w90 jest przygotowany do skrzyni przełożeń, jakie instalowane są w pojazdach osobowych. To w zupełności syntetyczny olej przekładniowy posiadający lepkość SAE 75w-90 oraz jest wzbogacony pakietem, który podnosi ochronę ponad wymagania. Jest odpowiednim olejem do standardowych skrzyni biegów, skrzyni rozdzielczych oraz różnych aplikacji, jakie potrzebują oleju zgodnego z API GL-4. Jeśli zainteresował Cię olej przekładniowy 75w90 cena jego jest bardzo atrakcyjna. Ten olej jest to doskonała ochrona przed zużyciem skrzyni biegów. Dostarczona przez taki olej ochrona zagwarantuje wydłużoną trwałość skrzyni przełożeń. Podczas zmiany przełożeń gwarantuje gładką pracę, gdyż posiada najlepszą płynność w niskich temperaturach. Tego typu płynność w niskich temperaturach zapewnia również ochronę od momentu rozpoczęcia pracy i gwarantuje ekonomiczną jazdę.
rozwiązanie

Autor: (C) Motherhood 2010
Oleje przekładniowe są przygotowane po to, aby zagwarantować ochronę dla wszystkich części skrzyni biegów i aby umożliwić ich sprawne funkcjonowanie. Wiele skrzyni przełożeń i osi żąda różnorodnych preparatów smarnych oraz są one eksploatowane w różnorodnych warunkach. Taki sam olej używany dla różnych elementów może obniżać poziom zabezpieczenia oraz obniżać wydajność pracy. Oleje przekładniowe były zaprojektowane w specjalny sposób, żeby zapewnić właściwą wytrzymałość na ich utlenianie.

Mają odpowiednią lepkość oraz wymagane właściwości, aby zagwarantować efektywną ochronę skrzyni przełożeń oraz wysoką wydajność, niezależnie od ich zastosowania. Oleje przekładniowe umożliwiają również zredukowanie kosztów eksploatacji i gwarantują wydłużoną trwałość pojazdu i zwrot tej inwestycji.