Jeśli w naszym związku nie najlepiej się dzieje, to musimy udać się na terapię dla par

Obecnie wszyscy żyją szybko i w sposób raczej konsumpcyjny, wobec tego także nie mają chęci do naprawiania relacji.
Nastały takie czasy, że prościej jest skończyć związek oraz poszukiwać czegoś innego, niż starać się rozwiązywać problemy.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie są większymi egoistami, którzy przedkładają swoje potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika wszechobecna niechęć do kompromisów. Do tego dochodzi szybkie życie, które powoduje, że małżonkowie rzadko się widują. I tak zwykle zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy.

Jeśli czytasz ten materiał, znaczy to, że zainteresowało Cię omawiane zagadnienie. Jeśli tak, to podobne witryny (https://www.psychologkrakowski.pl/zaburzenia-osobowosci.html) zawierają nie mniej ważne dane.

Możemy odpuścić i każdy pójdzie w swoją stronę albo można walczyć o starą miłość. Należy podjąć trud i zapisać się na terapię. Tam pod czujnym okiem fachowca będziemy w stanie powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednak będzie trzeba wysłuchać też racji drugiej strony. Psycholog zadba o to, by podczas spotkania nie było krzyków czy wyzwisk. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał świeże spojrzenie na sprawę i jego komentarze często będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długie miesiące i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę. Trzeba dać sobie czas. Zbliżenie może tworzyć się w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, szczególnie jeżeli mamy dzieci i nie chcemy niszczyć rodziny. Nie zapominajmy, aby na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.

Trzeba dać także możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak powstaje dialog, który jest podstawą każdego trwałego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.