Kolczyki z bursztynu – czyli, biżuteria na każdą okazję, choć nie na każdą kieszonkę

Bursztyn jest to rodzaj kamienia, który istnieje już od zarania dziejów. Bywa to rodzaj wyschniętej żywicy, którą z pewnością często będąc dzieciakiem widziałeś nie tylko na jarmarkach z biżuterią, ale również na stoiskach, w których to były „nietypowe” przedmioty, wewnątrz których to nie posiadając problemiku wypatrzyliśmy kawałki pięknej skałki, a w nim „utopionego” owada lub nawet i jakieś malutkie zwierzę, które to wbrew pozorom może posiadać dziesiątki, stówki, tysiące, a nawet miliony oraz miliardy latek.

buty

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
kobieta

Autor: Calvin Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Bursztyn jest to jednak dla wielu z nas w obecnej chwili biżuteria i to dokładnie na niej – a konkretnie na jej „dousznej” wersji – się dzisiaj skoncentrujemy…
Jeżeli jeszcze się nie zorientowałeś, to już objaśniamy, że nasz dzisiejszy temacik zostanie poświęcony kolczykom, wraz z elemencikami bursztynu. Tego typu kolczyki z bursztynu, to piękna ozdóbka, którą to jak łatwo się domyśleć noszą w szczególności dziewczyny, chociaż jak wiadomo, żyją różni ludzie, z tego powodu i niektórzy mężczyźni noszę ten rodzaj „błyskotek”, ale dla nich jednak biżuteria z bursztynem szczególnie koncentruje się na bransoletkach. Wracając jednak do temaciku, kolczyki z bursztynu są idealne właściwie na każdego typu okazję – wspaniale jest jednak pamiętać, że tego typu przedmioty wcale nie bywają tanie.

Za małe kolczyki typu wkrętki, zazwyczaj zapłacimy od obszaru 50 złotych wzwyż, a zauważmy, że bywa to Naprawdę mały kawałeczek bursztynu, najbardziej często osadzony wewnątrz maluteńkim kawałeczku sreberka. Im bardziej duży kawałek (i im mocniej „czyściutki”), tym możemy być pewni, że zapłacimy za niego więcej, nawet kilka tysięcy.