Kupowanie obuwia w internecie – dobry pomysł czy zupełna katastrofa?

W obecnych czasach w sieci można dostać właściwie wszystko – sklepy online wyrastają niemalże jak grzyby po deszczu, a na dodatek często kuszą nas ciekawym cenami i z wielkim powodzeniem konkurują ze sklepami tradycyjnymi.

Dzisiaj bierzemy pod lupę obuwie – czy opłaca się zamawiać je w internecie i jak robić to z głową?
Dobre ceny
Tym, co zwykle przekonuje nas najbardziej do robienie zakupów w internecie, są o wiele niższe ceny niż w wypadku sklepów tradycyjnych. Jeżeli weźmie się pod uwagę, jak wielkie mogą być koszty prowadzenia sklepu stacjonarnego w porównaniu do sklepu online, bez wątpliwości tak wielka różnica w cenie nie będzie nas już dziwić. Nawet jeśli do ceny butów doliczy się koszt wysyłki – który zazwyczaj również jest nieduży, a nawet darmowy – wówczas okaże się przykładowo, że konkretne buty Nike Roshe Run damskie (zobacz pełną ofertę na tej stronie), które w sklepie stacjonarnym kosztują prawdziwą fortunę, w sklepie on-line można kupić za ułamek tej ceny. Jeśli nie chcesz bez potrzeby wydawać pieniędzy, sklepy internetowe bez wątpliwości są świetnym rozwiązaniem.
Bezpłatna wymiana obuwia
buty merrell

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
rękodzieło

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo sklepów internetowych proponuje darmową wymianę butów. Równocześnie zgodnie z prawem zawsze możesz odesłać kupiony w internecie towar bez konieczności podawania przyczyny. Jeśli zatem okaże się, iż Twoje wymarzone buty Adidas (polecam przeczytać) na żywo wyglądają gorzej niż na fotografiach lub biżuteria hurt zamówiłaś niewłaściwy rozmiar, wtedy bez większego problemu będziesz mogła dokonać zwrotu czy wymiany.

Dodatkowo część butów, takich jak przykładowo buty Merrell (moje źródła), ciężko jest dostać w stacjonarnych sklepach, więc zakupy w sieci są praktycznie jedyną alternatywą. Zakupy obuwia w sieci to więc niewątpliwie znakomite rozwiązanie.