Kurs na funkcjonalność, czyli jakie ubrania cieszą się w naszym kraju największym zainteresowaniem

Ubranie, w jakim wybieramy się do marketu albo nawet do pracy powinno być przede wszystkim wygodne. Czterdziestolatki, które niemalże przez cały dzień świetnie czują się w botkach na wysokim obcasie póki co należą do mniejszości, a w ciepłe dni marynarki wkładają tylko mężczyźni idący na kluczowe spotkanie. Natomiast w spódnicy, koszulce czy obuwiu chcemy czuć się naprawdę swobodnie, a odzież, która nam ową swobodę zapewnia cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony kupujących.

ubrania - landszaft

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Dżinsy są najprawdopodobniej najpopularniejszymi częściami garderoby, i to nie jedynie w Polsce. O ich popularności decyduje uniwersalność. Doskonale pasuje do nich tak bluza (zobacz: bluzy na zamek z nadrukiem) Adidas, jak i wyjściowa koszula męska w pepitkę. Szukasz butów Badury? Stąd w ciemnoniebieskich bądź czarnych dżinsach można bez obaw pójść do znajomych w odwiedziny, jak i wybrać się na skromne przyjęcie. Do tych spodni pasują również wszystkie rodzaje butów. Jeżeli ktoś ceni markę 4F, Gino Rosi bądź Badura buty wyliczonych producentów okażą się idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji i rzecz jasna trzeba je mieć.
Z kolei jeżeli pod uwagę weźmiemy inne części garderoby, to taką samą popularnością cieszą się lekkie podkoszulki. Najkorzystniej prezentują się one w połączeniu z odzieżą sportową. Taką zasadę można również zastosować do obuwia, dla przykładu do tak cenionych marek, jak Reebok czy Geox buty z tak znanym logo są dodatkowo wygodne i można je bez obaw wkładać nie tylko w czasie codziennego treningu. Buty Geox na stronie Ceneo Choć w barwnych bawełnianych podkoszulkach chodzimy dosyć często, to rzecz jasna zasygnalizowany fakt nie znaczy, że tak samo często rezygnujemy z zamawiania gustownych kreacji na specjalne okazje. Tak czy inaczej dla niektórych pracowitych bizneswomen beżowe kostiumy firmy Figl lub marynarki z metką Reserved stanowią istotny element każdej stylizacji.

Obecnie moda stała się tematem licznych artykułów w kobiecej prasie, programów telewizyjnych czy nareszcie przedmiotem dociekliwych badań socjologicznych. I w żadnym razie nie trzeba być specjalistą, aby mieć świadomość, że wygodnymi ubraniami konsumenci zawsze będą zainteresowani. Jeżeli nawet pracują w wielkiej korporacji, to w trakcie urlopu albo po pracy chcą nosić mniej oficjalną odzież.