Leczenie implantologiczne – wskazania oraz przeciwwskazania – Przeczytaj w naszym tekście i wybierz najlepszego dentystę.

To najnowocześniejsze jak też najbardziej naturalne podejście w przypadku ubytku pojedynczego bądź kilku zębów. Zapewnia całkowity komfort użytkowania, bo z powodzeniem substytuuje naturalne zęby. Implant – bowiem o nim mowa – jest to sztuczny korzeń wykonany z tytanu. Korzeń ten stanowi podwalinę do odbudowy zęba. Istnieje możliwość wszczepienia tak wielu implantów, ile jest brakujących zębów.

Możesz też wykonać kilka wszczepów by skonstruować podparcie dla mostów. Nawet 2 implanty implanty zębów kraków zapewniają dodatkowe utwierdzenie oraz doskonale stabilizują protezy całkowite. Jednakże musimy pamiętać, że dobór najodpowiedniejszej dla Państwa metody zawsze ustalany będzie po konsultacji z lekarzem.

zdrowy uśmiech - zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Implant jest to niewielki tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości szczęki. Tytan jest metalem doskonale tolerowanym przez ciało człowieka, co wywołuje prędkie zintegrowanie się wszczepu z kością, a w przebiegu gojenia trwającym parę miesięcy – zrasta się z kością na stałe. Implant to naturalny, stateczny fundament, na którym można przeprowadzić odbudowę protetyczną (koronę, most czy protezę). Pierwsza wizyta to tzw. konsultacja implantologiczna w klinice Orto Dentic. Pozwala ona na określenie warunków do implantacji, na podstawie zdjęcia pantomograficznego. Jeśli warunki kostne pacjenta umożliwiają wykonanie zabiegu, wyznaczany jest program leczenia. Druga wizyta to zabieg wszczepienia. Zabieg tenże polega na nawierceniu małych otworków w kości i wkręceniu tytanowych implantów. Zabieg trwa blisko jednej godziny i jest całkowicie bezbolesny. Ostatnia wizyta: odnowa protetyczna. Po okresie gojenia się wszczepu (trwającym 2-6 miesięcy) wykonuje się na nim odnowę protetyczną. Jej cena jest zróżnicowana i zależy od typu odbudowy a także użytych surowców.

Wskazania i przeciwwskazania do leczenia implantologicznego: Wszelakie braki zębów możemy uzupełnić wykorzystując wszczepy, brak kości nie stanowi komplikacji albowiem możemy ją odbudować. Niedostateczna higiena jamy ustnej, marna kondycja zdrowotna, przesadna konsumpcja alkoholu a także tytoniu, używanie środków odurzających mogą być powodem utraty implantów.

W wypadku gdy diagnostyka przedimplantologiczna (sprawdź ) nie pozwala na wszczepienie implantu przez wzgląd na ubytek kości, implantacja musi być poprzedzona zabiegiem jej odnowy. Do owego celu możemy użyć kości własnej czy sztucznej.