Moc ćwiczeń aerobowych

Zalecana przez specjalistów porcja aktywności ruchowej wymagana by zachować zdrowie to od trzydziestu do sześćdziesięciu min. ruchu dziennie. Bieganie nie jest jedyną postacią aktywności ruchowej zalecaną człowiekowi, który chce żyć długo i zdrowo.

Jogging

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
Można również pływać, gimnastykować się lub na przykład wspinać się. Specjaliści podpowiadają, żeby w swej nasza aktywność fizyczna była jak najbardziej zróżnicowana. Mówią, iż optymalne jest przeplatanie najróżniejszych dyscyplin, tak by np. 2 dni w tygodniu uprawiać jogging, 2 dni ćwiczyć w jakikolwiek sposób a dni tygodnia zostawić na zregenerowanie mięśni.

Jeżeli istotnie postawimy na zróżnicowany trening, dobrze by było tą kwestię w sposób drobiazgowy przemyśleć. Świetnym pomysłem dla uprawiających bieganie jest jakiś dodatkowy trening aerobowy. Takowy sport w możliwie niedużym stopniu obciąża organizm. Należy ćwiczyć w taki sposób, aby płuca nadążały z dostarczaniem tlenu do gimnastykowanych mięśni. Ponieważ bieg także jest zaliczany do ćwiczeń aerobowych, należy z tej grupy ćwiczeń zdecydować się na te, które w troszeczkę większym stopniu będą ćwiczyć inne mięśnie niż jogging. Mogą to być np.

Ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Jeżeli tak to, przeczytaj też podobne wpisy, które zawierają informacje na omawiany temat.

elementy aerobiku. Jest to po prostu gimnastyka przy muzyce.

Co bardzo istotne i praktyczne, ćwiczenia gimnastyczne jednakowo jak jogging, jest sportem bardzo tanim. Do jego wykonywania starczy komfortowy ubiór bawełniany i nadające się buty. Biegający w takież ubranie jest już zaopatrzony. Ubrać można przecie koszulki do biegania czy też sprawdzone buty do biegania jako komfortowe obuwie w czasie ćwiczeń.

Przez takie zróżnicowane działania nasz trening będzie wszechstronny, a przez to będziemy o wiele zdrowsi i piękni. Kiedy ćwicząc chcemy wyglądać równie wspaniale jak zwykle, możemy wykorzystać dodatki takie jak chusty do biegania czy też praktyczne czapki dla biegaczy, dzięki którym możemy czuć się bardzo szykownie.