Na czym opiera się różnica pomiędzy tego typu kamieniami jak choćby cyrkonia i brylant?

Na pierwszy rzut oka różnica między cyrkonią a diamentem jest praktycznie niewidoczna, czym więc musimy się sugerować przy kupnie pierścionka zaręczynowego albo obrączki ślubnej – odpowiedzi odnajdziesz w poniższym tekście.
Dobierając biżuterię z kamieniami dekoracyjnymi, powinniśmy mieć na uwadze to, że nie wszystkie kamienie są tak samo odporne oraz trwałe.

Ma to wyjątkowo olbrzymie znaczenie w wypadku dwóch rodzajów kamieni: brylantu i cyrkonii. Brylanty uzyskują niejako wyższość nad cyrkoniami, nade wszystko dzięki swej trwałości oraz dużej wytrzymałości na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Czy interesują Cię tego typu wątki? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (http://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni,oferta-klacze.html) takiego rodzaju postów stworzono na naszej następnej witrynie. Zapraszamy!

Poza tym diamenty nigdy nie tracą swego niezwykłego blasku, ani też nie ulegają jakimkolwiek zarysowaniom ze względu na niesamowitą twardość (10 w skali Mohsa), co ma olbrzymie znaczenie w perspektywie długoterminowej, a także w przypadku typowego powszedniego użytkowania

precjozów. Brylant może ulegać zarysowaniu wyłącznie innym brylantem.
kształt
Sen niemowlaka

Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Cyrkonia natomiast pomimo pozornego podobieństwa do diamentów to kamień, który jest o wiele bardziej delikatny oraz przez to podatny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak dla przykładu zarysowania czy też nawet ukruszenie. Wynika to z niewielkiej twardości cyrkonii (od 7,5 do 8,5 w skali Mohsa). Cyrkonie to sztuczne kamienie, które wraz z biegiem czasu robią się matowe i pozbawione pierwotnego malowniczego blasku, przez co ich początkowa uroda niestety znika. Niestety proces niszczenia cyrkonii jest szczególnie widoczny w pierścionkach i w obrączkach ślubnych, narażonych nierzadko na liczne uszkodzenia przez wzgląd na ciągłe operowanie dłońmi.

Wybór pierścionków ślubnych ozdobionych takim kamieniem jak cyrkonia, to wyłącznie pozorna oszczędność. Należy bowiem mieć świadomość tego, że są to kamienie syntetyczne, które wraz z upływem lat niszczeją, zaś ich wymiana jest całkiem nieopłacalna.