Na czym polega Leczenie laserowe chorób oczu?

Bez lasera ciężko wyimaginować sobie nowoczesną okulistykę. Urządzenia owe są bardzo dokładne, sterylne jak też nadzwyczaj szybkie.
Wykorzystuje się je do poprawiania wad oczu, kuracji schorzeń siatkówki, katarakty, jaskry.

laserowa korekcja wzroku kraków

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowe leczenie chorób oczu jest wykonalne od nie tak dawna. Powszechne zastosowanie laserów w okulistyce jest to początek lat osiemdziesiątych przeszłego stulecia. Dzisiejsi okuliści użytkują kilka typów laserów, zaś dobór aparatu zależy od typu zabiegu oraz części oka, która ma zostać poddana leczeniu. Choć może to brzmieć dość paradoksalnie – lasery leczą poprzez niszczenie. Upraszczając problem, lasery błyskawicznie jak też precyzyjnie usuwają komórki, w które zostały wycelowane, zaś laserowana tkanka odparowuje.

Jeśli chodzi o laserowe usuwanie katarakty. Stosuje się do tego tzw. lasery yagowe, które pracują niczym nóż chirurgiczny. W czasie operacji usuwa się defektową soczewkę, lecz pozostawia jej „zapakowanie”, a więc torbę soczewki. W owo miejsce wszczepia się potem syntetyczną soczewkę. Z biegiem czasu owa torba może matowieć. By usunąć tak zwane zmętnienia, używa się laser yagowy, a więc taki, jaki ma możność przecięcia torebki soczewki oczu w środku oczu, bez niezbędności jego rozwierania. W ciągu paru miesięcy enzymy oczne absorbują wyciętą torebkę a Pacjent odzyskuje dobre widzenie.

Zaintrygowała Cię tamta wiadomość? Jeśli masz chęć przeczytać więcej, sprawdź na portalu (http://www.vivamedica.pl/uslugi/kinesiotaping/) pozostałe artykuły, one również są na ten temat.

W wypadku jaskry również pomóc może laserowa korekcja wzroku Kraków to miasto, w jakim bez kłopotu odszukamy należytego specjalistę w takim zakresie.

Jeżeli nie udaje się opanować jej poprzez zastosowanie lekarstw obniżających ciśnienie w oku, to laser pozostaje najlepszym rozwiązaniem Laser niszczy też tak zwane męty.