Najlepsi polscy tenisiści

Jakie zawody sportowe są najchętniej oglądane przez rodaków? Z pewnością futbol, pomimo tego, że nasi zawodnicy kiepsko wypadli podczas Euro 2012. Na drugiej pozycji lokują się skoki narciarskie. To mało znana dziedzina, która została bardzo rozreklamowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Relacje z jego najlepszych turniejów były śledzone przez rzesze Polaków. To powszechna tendencja, że zwycięstwa w danej dyscyplinie przekazują zainteresowanie nią szerszej widowni. Analogicznie wygląda tenis live.

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Agnieszka Radwańska latem przeszła aż do finału prestiżowego Wimbledonu, a w głównym zestawieniu najlepszych graczek świata zdobyła wspaniałą drugą pozycję. Jej zwycięstwa sprawiły, że mieszkańcy Polski zafascynowali się tenisem. Obywatele z zadowoleniem widzieli ją w roli chorążej w trakcie otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w stolicy Zjednoczonego Królestwa.

Czy ta notka wywołała Twoją ciekawość? Jeśli tak, to poznaj ten bardzo w serwisie. On zapewne również okaże się wart przeczytania.

Wszyscy strasznie zmartwili się, kiedy w złym stylu odpadła z turnieju olimpijskiego. Duże zainteresowanie dziedziną łączy się wprost z dużymi apetytami na sukces, z tym jak widać jeszcze Agnieszka Radwańska sobie nie może radzić. Jednakże to się z pewnością zmieni, gdy przywyknie do swojej popularności. Dobrą tenisistką jest też Serena Williams.

mecz tenisowy

Autor: Steven Pisano
Źródło: http://www.flickr.com

A popularność tenisa można zauważyć patrząc na rosnące rezultaty widowni jej występów, a też po formie rekreacji Polaków. Sporo żaków uprawia w ramach wychowania fizycznego tenis ziemny. Nierzadko można napotkać w parkach obywateli grających na publicznych kortach (zobacz rakiety tenisowe na ). Zauważalną popularnością mogą pochwalić się hale, w których można wynająć kort na godziny. Wzrasta liczba pubów, gdzie da się poobserwować tenis na żywo w internecie.

Również w sieci jest trochę witryn, których obszarem zainteresowań jest tenis radwańska. Wyniki, transmisje na żywo, statystyki – wszystko,czego potrzebuje kibic. Można wyrokować, że takich portali powstanie jeszcze więcej. Przed Agnieszką jeszcze wiele lat grania, dopingujmy ją, by odnosiła sukcesy, bo wtedy ten sport może trwale wbić się do panteonu dyscyplin narodowych – zapraszamy po więcej informacji.